Drużyna Unii Leszno w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie

Drużyna Unii Leszno w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie
Drużyna Unii Leszno w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie

W poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. Szkołę Podstawową nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie odwiedziła drużyna Fogo UNII LESZNO w składzie: Piotr Baron- trener, Piotr Pawlicki- kapitan, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Wiktor Trofimov oraz Szymon Szlauderbach. Chłopakom towarzyszyła klubowa maskotka- Byczek, który zabawiał naszych uczniów przez całe spotkanie.

Żużlowcy przyjechali do śremskiej Piątki w ramach akcji „7 ŻYCZEŃ”. Na początku grudnia podczas prezentacji drużyny na sezon 2018 kapitan leszczyńskich BYKÓW wylosował naszą szkołę. Nie bez znaczenia było również ogromne zaangażowanie pani Marty Broniarz nauczycielki SP5, a prywatnie zagorzałej fanki UNII LESZNO, która spotkanie przygotowała i prowadziła.

https://photos.app.goo.gl/FpSqGldi0t0V4FnA2

Zaproszonych gości przywitała Pani wicedyrektor Lilla Baranowska. Specjalne powitanie przygotowali dla żużlowców uczniowie klasy 1b i 1c. Zawodnicy opowiedzieli o sobie oraz o tym, jak się zaczęła ich przygoda ze Speedway’em. Następnie trener Piotr Baron przybliżył uczniom historię tego sportu oraz w skrócie opowiedział o zasadach panujących zarówno w naszej rodzimej PGE Ekstralidze, jak i światowym Grand Prix. Potem posypała się seria pytań uczniów do przybyłych gości. Ci odpowiadali na nie, mając nadzieję, że choć trochę zaciekawią dzieci i młodzież żużlem.

https://photos.app.goo.gl/wb4cNzv52ZskVU402

Po pytaniach nadszedł czas na gry i zabawy integracyjne. Pierwszą z nich było przeciąganie liny. Czterej gimnazjaliści dzielnie walczyli z drużyną sportowców w składzie Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Szymon Szlauderbach oraz Wiktor Trofimov. Goście okazali się silniejsi. Następne dwie konkurencje to były wyścigi rzędów. Tu już lepsi byli nasi uczniowie. Na zakończenie spotkania zawodnicy FOGO UNII LESZNO chętnie pozowali do zdjęć oraz rozdawali autografy.

https://photos.app.goo.gl/oLnDQOLrZrrLjemB2

Zabawa była wspaniała! Mamy nadzieję, że żużlowcy jeszcze nie raz odwiedzą naszą szkołę!

https://photos.app.goo.gl/gYC43EnwghyRP8Qb2

https://photos.app.goo.gl/eZssAEnnnHldP9jB2

https://photos.app.goo.gl/Pwyr2XctBSA1QERH2

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.