Zwycięstwo Młodzików Warty Śrem zadedykowane choremu koledze

W minioną niedzielę Młodziki Warty Śrem wzięli udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Pleszewie. Trener Michał Mocek wystawił dwie drużyny i obie z tego turnieju wróciły zwycięsko. Wygraną cały zespół zadedykował swojemu koledze Sebastianowi, którego poważna choroba uniemożliwiła aktualnie dalsze treningi w Warcie Śrem.

Warta Śrem Niebieska trafiła do grupy A, gdzie rywalizować przyszło im z takimi zespołami jak Stal Pleszew I, KKS Kalisz II i Astra Krotoszyn. Podopieczni Michała Mocka z grupy wyszli z kompletem punktów pokonując zespół z Krotoszyna 2:1 po bramkach Świdurskiego, drużynę Stal Pleszew 1:0 po bramce Pruchnika oraz zespół z Kalisza 1:0, gdzie autorem bramki ponownie Pruchnik. Po trzech zwycięstwach Warciarze awansowali do półfinału w którym to naprzeciw stanęła drużyna KKS Kalisz I. Niebiescy bez mniejszych problemów pokonali swoich rówieśników 3:0, a gole dla Śremian strzelali Świdurski, Bąkowski oraz Julia Cieślak. Warta w finale!

Zanim jednak opiszemy mecz o najwyższe podium wrócić należy do drugiego zespołu trenera Mocka.

Warta Śrem biała trafiła do grupy B obok drugiego zespołu gospodarzy, a więc Stal Pleszew II, KKS Kalisz I i Ostrovia Ostrów Wlkp.. Śremianie w bardzo ciężkiej grupie wywalczyli dwa punkty. Najpierw meczu z Stal Pleszew II zremisowali po bramce Śląskiego (1:1). Następnie przegrali 0:3 z Ostrovią oraz bezbramkowo zremisowali z drużyną z Kalisza. Do meczu półfinałowego Białym zabrakło szczęścia, mianowicie w meczu z Kaliszem kilka doskonałych sytuacji na wagę trzech punktów miał Mikołajewski jednak piłka jak zaczarowana nie znalazła drogi do bramki. W meczu o piąte miejsce młodziki Wart zagrali z pierwszym zespołem gospodarzy ulegając 0:2.

Niebiescy w finale

Po znakomitej fazie grupowej i jeszcze lepszym półfinale pierwsza drużyna Śremskiej Warty spotkała się z bardo mocną drużyną z Ostrowa Wlkp.. W finale kibice zobaczyli mecz na najwyższym poziomie. Mecz, który toczył się w bardzo szybkim tempie, sporo akcji po obu stronach. Prawdziwe piłkarskie święto z którego zwycięsko wyszła drużyna Michała Mocka, która na 4 sekundy przed końcem spotkania przeprowadziła przepiękna akcję, a konkretnie duet Bąkowski- Stawecki, gdzie kropkę nad „i” postawił popularny Stawka zachowując się w polu karnym jak rasowy napastnik, pewny strzałem w długi róg pokonuję bramkarza.

Złoto oraz statuetka najlepszego bramkarza jedzie do Śremu!

To był wspaniały turniej. – powiedział Kacper Stawecki. Od samego początku interesował nas najwyższy stopień na podium. Założyliśmy sobie, że ten puchar zawieziemy i wręczymy naszemu koledze Sebastianowi, który poważnie zachorował. Udało się! – dodał strzelec zwycięskiej bramki w meczu finałowym.

https://www.facebook.com/WartaSrem/videos/1525621984224275/

Zadowolenia nie krył również trener Michał Mocek:

,,Ten turniej na długo pozostanie w mojej pamięci. Dla takich chwil warto żyć. Obie drużyny są zwycięzcami. Warta Biała mimo iż zajęła ostatecznie szóste miejsce, pokazała charakter i że droga przez którą podążamy jest odpowiednia. Pierwszy zespół zagrał tak jak życzyłbym sobie podczas każdego spotkania. W końcu od pierwszego spotkania fazy grupowej, aż do samego finału zagrali na swoim poziomie. Jest to grupa niesamowicie uzdolnionych piłkarzy, którzy kiedy tylko uwierzą w siebie będą osiągać wielkie sukcesy. Zdobyliśmy złoto, a także po raz kolejny mamy najlepszego bramkarza turnieju, którym został Aleks Szafrański. Dziś założyliśmy sobie, że wracamy ze złotem dla naszego przyjaciela Sebastiana, który już dziś jest dla nas zwycięzcą! Tak też zrobiliśmy.

Zwycięstwo Młodzików Warty Śrem zadedykowane choremu koledze

W drodze powrotnej kilku zawodników z kapitanem na czele odwiedziło Sebastiana wręczając mu ZŁOTY PUCHAR. Widok bezcenny. Jesteśmy drużyną i po raz kolejny jednoczymy się jeśli ktoś zna potrzebuje pomocy, wsparcia. To coś więcej niż pasja!. Jestem dumny, że przyszło mi pracować, zarażać pasją tak wspaniałych dzieci. Na koniec oczywiście ogromne podziękowania dla rodziców, którzy ponownie zapewnili nam nie tylko transport, ale przede wszystkim wsparcie swoją obecnością.”

Zwycięstwo Młodzików Warty Śrem zadedykowane choremu koledze
Zwycięstwo Młodzików Warty Śrem zadedykowane choremu koledze

Tabela końcowa:

  1. Warta Śrem Niebieska
  2. Ostrovia Ostrów Wlkp.
  3. KKS KALISZ II
  4. KKS KALISZ I
  5. Stal Pleszew I
  6. Warta Śrem Biała
  7. Stal Pleszew II
  8. Astra Krotoszyn

Skład:

Warta Biała: Szulczewski, Wróblewski, Śląski, Mikołajewski, Wesołowski, Konieczny, Nika, Szydłowski, Michalak, Piaskowy.

Warta Niebieska: Cieślak Julia, Szafrański A., Szafrański T., Pruchnik, Stawecki, Walczak, Bąkowski, Świdurski, Bortnowski K.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.