Zatrzymała złodzieja w czasie wolnym od służby

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Sierż. Daria Góra z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w czasie wolnym od służby, będąc na zakupach w markecie, zatrzymała złodzieja. Dzielnicowa wykazała się czujnością i pokazała, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dzięki niej amator cudzego mienia odpowie za swój czyn przed sądem. W minioną sobotę, 2 grudnia, około godz. 15.40, dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Śremie interweniowała, w czasie wolnym od służby, będąc na zakupach.

Sierż. Daria Góra, będąc w markecie, zauważyła jak mężczyzna, znany jej osobiście z wcześniejszych interwencji, przechodzi z dwiema siatkami przez kasę i idzie w kierunku wyjścia.

Policjantka natychmiast zapytała kasjerkę, która siedziała przy tej kasie, czy wychodzący mężczyzna zapłacił za towar. Kiedy dzielnicowa usłyszała, że nie zapłacił, wspólnie z kasjerką, wybiegły za złodziejem i zatrzymały go przy stanowisku z koszykami.

Sierż. Daria Góra zaraz powiadomiła też oficera dyżurnego śremskiej Policji, który skierował na miejsce policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Złodziej, 32-letni mieszkaniec Śremu, był agresywny, miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci osadzili go w policyjnym areszcie.

Okazało się, że amator cudzego mienia ukradł pięć butelek alkoholu, każda o pojemności 1 litra, oraz dwie reklamówki. W sumie mienie o wartości ponad 500 złotych.

Po wytrzeźwieniu, 3 grudnia, sprawca kradzieży usłyszał zarzut i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Dzięki czujności sierż. Darii Góra i jej szybkiej reakcji złodziej odpowie za swój czyn, a nieuszkodzony towar wrócił do dalszej sprzedaży.

Dzielnicowa swoją wzorową postawą pokazała, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.