Śremskie Żyrafy 2017 - nominacje do nagrody
||

Śremskie Żyrafy 2017 – nominacje do nagrody

Śremskie Żyrafy 2017 – nominacje do nagrody. W 2017 roku Burmistrz Śremu do nagrody “Śremskiej Żyrafy”, przyznawanej za największe osiągnięcia i inicjatywy śremian ogłosił 5 nominacji: Adrian Stempniak, Hanna Okoniewska, Roxana Tutaj, Robert Gołębiowski, Flawless.

W roku ubiegłym największym poparciem cieszyła się Sztafeta pływacka, która zdobyła 33% wszystkich głosów.

Adrian Stempniak, nominacja Śremskie Żyrafy 2017

Miłośnik sportu i najlepszy śremski triathlonista. W 2017 roku uplasował się 3 razy na podium podczas Greatman Triathlon Trilogy, gdzie w Kórniku, Śremie i Kościanie kolejno zdobył brąz, srebro i złoto w kategorii open na dystansie ¼ Iron Man (1 km pływanie, 45 km jazda na rowerze i 10 km bieg). W 2017 roku wystartował w Tour de Pologne dla amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej z powodzeniem uzyskując 19 lokatę na niemal 2000 zawodników.

Adrian Stempniak, nominacja Śremskie Żyrafy 2017
Adrian Stempniak, nominacja Śremskie Żyrafy 2017

Hanna Okoniewska, nominacja Śremskie Żyrafy 2017

Zawodniczka AZS Poznań w dyscyplinie taekwondo, wywodząca się z UKS Taekwondo Feniks Śrem, w którym aktualnie jest trenerką. Wielokrotnie zdobywała medale na zawodach w Polsce i zagranicą. W 2017 roku została Młodzieżową Wicemistrzynią Polski, zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski Bydgoszcz Cup oraz piąte w Pucharze Świata Paris Open. W sierpniu 2017 roku wywalczyła srebrny medal w 29 Letniej Uniwersjadzie w Tajpej w taekwondo drużynowym (w sumie polscy sportowcy zajęli 11. miejsce w ogólnej klasyfikacji zdobywając 25 medali).

Hanna Okoniewska, nominacja Śremskie Żyrafy 2017
Hanna Okoniewska, nominacja Śremskie Żyrafy 2017

Roxana Tutaj, nominacja Śremskie Żyrafy 2017

Wokalistka, występuje solo oraz z zespołem Good Omen. W październiku 2017 roku zdobyła Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu oraz „Kryształowy kamerton” – prestiżową statuetkę Związku Autorów i Kompozytorów ZAKR. W 2017 roku wzięła również udział w programie „Idol”, wcześniej – dotarła do półfinału „Must Be The Music. Tylko Muzyka.” Koncertuje w Polsce oraz poza granicami kraju, angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. Aktualnie pracuje nad wydaniem własnej płyty, która zwieńczy jej kilkuletnią pracę artystyczną.

Roxana Tutaj, nominacja Śremskie Żyrafy 2017
Roxana Tutaj, nominacja Śremskie Żyrafy 2017

Robert Gołębiowski, nominacja Śremskie Żyrafy 2017

Społecznik i entuzjasta krótkofalarstwa, który od lat swój wolny czas poświęca dzieciom i młodzieży, dzieląc się swoją pasją o łączności. Zamiłowaniem do komunikacji radiowej zaraża wszystkich chętnych, którzy łączą się rozmową z ludźmi na całym świecie. Jest jednym z założycieli Klubu Krótkofalowców “LAMBDA”, a obecnie jego prezesem. Udziela się jako wolontariusz w świetlicy terapeutycznej w Psarskim.

Robert Gołębiowski, nominacja Śremskie Żyrafy 2017
Robert Gołębiowski, nominacja Śremskie Żyrafy 2017

Flawless, nominacja Śremskie Żyrafy 2017

Formacja taneczna prowadzona przez Jabłońska Dance Academy, która w listopadzie 2017 roku zwyciężyła polską edycję DANCEHALL MASTER WORLD 2018. Dziewczyny w wieku od 16 do 23 lat zdobyły również brąz w XIV Turnieju Formacji Tanecznych w Mosinie oraz złoto w Day of Street w Brodnicy. Tańczą: Oliwia Pachura, Roksana Pachura, Sandra Pachura, Adrianna Mizgalska, Julia Matuszewska, Martyna Ojcieszak, Monika Kosmala, Zosia Kubera, Weronika Chrabąszcz Anita Piasecka, Anna Wesołek, Martyna Czaplicka, Anna Dłużak, Monika Kaźmierczak oraz Julia Jabłońska, która jest trenerką grupy.

Flawless, nominacja Śremskie Żyrafy 2017
Flawless, nominacja Śremskie Żyrafy 2017

Do 5 stycznia 2018 r. do godz. 15.00 potrwa plebiscyt, podczas którego można wybrać najbardziej interesująca i wartościową kandydaturę. To głosy internautów potwierdzą wielkość sukcesu i popularność nominowanych.

Podsumowanie plebiscytu odbędzie się podczas uroczystej Gali “Śremskie Żyrafy 2017”, która odbędzie się 10 stycznia 2018 r.

Wśród głosujących rozlosowane zostaną materiały promocyjne gminy Śrem. Jedna osoba może zagłosować tylko jeden raz.

Głosując uczestnicy wyrażają zgodę na zbieranie, przechowywanie i przetwarzanie podanych przez nich danych osobowych w celach związanych z konkursem zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r.

Swój głos oddać można na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Śremie.

W roku ubiegłym, w głosowaniu oddano jedynie 860 poprawnych głosów, co może świadczyć o mały zainteresowaniu inicjatywą. Największym poparciem cieszyła się Sztafeta pływacka, która zdobyła 33% wszystkich głosów.

Podczas gali wręczono rówież wyróżnienia, czyli tzw. Żyrafy Specjale za osiągnięcia gospodarcze i społeczne. W tym roku otrzymali je:

 • ŚKS Warta Śrem
 • Konstrukcje Stalowe Hyżyk Sp. z o.o.
 • Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta “ Nadzieja” w Śremie
 • Arkadiusz Błochowiak WZMiUW
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie
 • TV Relax

Za osiągnięcia w 2016 roku Burmistrz Śremu przyznał 6 wyróżnień – Śremskie Żyrafy 2016. Wśród nominowanych byli:

 • Olga Garstka
 • Hubert Skrzydlewski
 • Beata i Sława Szymiczek
 • Sztafeta pływacka
 • Planszoteka
 • Klasa piłkarska Szkoły Podstawowej Nr 6

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.