Śremski basen oficjalnie otwarty: szampan i wzruszające przemowy

Co prawda basen w Śremie został udostępniony dla mieszkańców kilka tygodni temu, 13 listopada, ale dzisiaj nastąpiło jego oficjalne otwarcie. Było naturalnie uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie. Później na samej górze, w miejscu, gdzie powstanie restauracja odbyła się część kulturalna. Były wzruszające przemowy, występ artystyczny Sławomira Olgierda Kramma i Jarosława Wiśniewskiego oraz pokaz pływania synchronicznego grupy UKS Szóstka oraz UKS Wanda z Poznania.

Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski dziękując przede wszystkim prezesowi Śremskiego Sportu Danielowi Cicharskiemu za dwa lata ciężkiej pracy związanej nie tylko z budową obiektu, ale również walki z przeciwnościami i częstymi głosami krytycznymi, które pojawiały się w internecie. Podziękowań za pracę przy renowacji basenu było dużo więcej. Prezes Śremskiego Sportu dziękował pracownikom oraz redaktorowi Tygodnia Ziemi Śremskiej Janowi Zalewskiemu za bezstronne spojrzenie na całość oraz za to, że potrafił w sposób wyważony i przede wszystkim obiektywny przedstawiać każdy etap budowy.

Najbardziej wzruszająca przemowa była jednak pani Grażyny Matysiak. Kierownik obiektu starała się w kilku słowach przekazać ile pracy oraz wyrzeczeń kosztowała praca związana z odnową śremskiego basenu. Często po godzinach, a nierzadko również w nocy. Na koniec głos zabrał Starosta Śremski, Zenon Jahns, który przekazał na ręce Daniel Cicharskiego drobny prezent.

Później odbyła się część artystyczna. Swoje umiejętności wokalne zaprezentował Sławomir Olgierd Kramm, a na saksofonie towarzyszył mu Jarosław Wiśniewski.

https://youtu.be/GEDXo5Nx2cQ

https://youtu.be/jn_jr0jPn2k

Po występie wszyscy mogli podziwiać występ dziewcząt sekcji pływania synchronicznego UKS Szóstka oraz UKS Wanda z Poznania.

Wywiad Daniel Cicharskiego dla Telewizji Relax w Śremie
Wywiad Daniel Cicharskiego dla Telewizji Relax w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.