Poważne błędy podczas projektowania nowego biura

Poważne błędy podczas projektowania nowego biura

Utworzenie zupełnie nowego biura wydaje się dziecinnie prostym zadaniem. Wystarczy przecież wybrać meble, odpowiedni sprzęt i ustawić je w przeznaczonej na biuro przestrzeni. Tkwimy w przekonaniu o nieskomplikowanym charakterze tego procesu, ponieważ zewsząd jesteśmy bombardowani przez oferty sklepów oraz producentów, zajmujących się sprzedażą i produkcją mebli, sprzętu komputerowego i akcesoriów biurowych.

Za sprawą ostrej nagonki marketingowej najczęściej wybieramy kolejne przedmioty dość pochopnie, w przekonaniu, że przecież różnią się one wyłącznie marką. Jest to pierwszy błąd, który popełniamy podczas planowania swojej przestrzeni biurowej. W wyniku takiej pomyłki przede wszystkim cierpi nasze zdrowie. Powszechny jest dla przykładu nieodpowiednio dobrany fotel biurowy. Decydując się na krzesło biurowe bez zastanowienia, narażamy się na konsekwencje w postaci bólu pleców i ogólnie pojętnej niewygody podczas pracy. Aby projekt biura był sensowny, należy zacząć właśnie od wybrania tych sprzętów, których jakość jest najistotniejsza dla naszego komfortu. Na myśl natychmiast przychodzą właśnie fotele biurowe, które nie powinny w żadnym wypadku być spychane na koniec tej listy.

Nowoczesne, dobrej jakości krzesła biurowe mają kilka cech charakterystycznych, które umożliwiają wyłowienie ich spośród masy innych, nieprzydatnych produktów (tak wyglądają optymalne fotele – https://www.akracing.pl). Wygodny i bezpieczny fotel obrotowy będzie zatem wyróżniał się gabarytami. Dłuższe niż zazwyczaj oparcie i przestronne siedzisko powinny być sygnałem, że jesteśmy na dobrym tropie. Oprócz tego oczywiście innowacyjne fotele biurowe zmieniają się pod nasze dyktando, i tak skonfigurować możemy wysokość siedziska, pozycję oparcia oraz podłokietników.

Poważne błędy podczas projektowania nowego biura
Poważne błędy podczas projektowania nowego biura

Oprócz krzesła ważne jest biurko, które powinno być ergonomiczne. Nierzadko wybieramy atrakcyjne wizualnie biurko, które jednak okazuje się ograniczać naszą mobilność i przy tym nie grzeszyć w najmniejszym stopniu funkcjonalnością. Gdy już wybierzemy fotel obrotowy, dopiero wtedy dopasujmy do niego idealne biurko, tak by stanowiły zgrany duet.  Kiedy już te dwa najważniejsze meble staną w naszym biurze, możemy zabrać się za wyposażanie stanowiska komputerowego w optymalne dla nas elementy oraz organizować przestrzeń wokoło. Dobieranie dodatków może być później wielką przyjemnością, zwłaszcza gdy zyskamy już pewność że mamy solidną bazę dla naszego gabinetu.

Jak widać w bardzo prosty sposób, bo przy pomocy kilku drobnych trików, można uniknąć błędów przy organizacji nowego biura. Jeśli tylko uda nam się ta sztuka, będziemy mogli z dużo większą przyjemnością zasiadać do codziennych obowiązków.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.