Ku Wolności: escape room w śremskim Zespole Szkół Katolickich?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Bardzo możliwe, że w Zespole Szkół Katolickich w Śremie powstanie escape room. Escape rooms, to znane już niemal na cały świecie pokoje ucieczek i zagadek. Szkoła ze Śremu wzięła udział w programie grantowym Fundacji Enea i Enei SA, który skierowany jest do publicznych szkół podstawowych, gimnazjów oraz zespołów szkół (w skład których wchodzi szkoła podstawowa lub gimnazjum) znajdujących się na terenie działania spółek z Grupy Enea. Zwycięska placówka otrzyma grant w wysokości 10 000 zł.

Projekt Zespołu Szkół Katolickich w Śremie ma na celu stworzenie architektoniczno-plastycznej wersji escape room’u. Jest to zaaranżowane wnętrze, miejsce nauki i rozrywki, w którym toczy się gra oparta na logicznym i strategicznym myśleniu oraz współdziałaniu z grupą. Escape room: “Ku wolności” kryje pod swoją nazwą dwuznaczność, ponieważ plastycznie i tematycznie chcemy nawiązać do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a sama idea korzystania z escape room’u polega na rozwiązaniu niestandardowych zadań i wydostaniu się z pokoju na wolność.

Uczniowie – projektanci odpowiedzialni będą za architektoniczną koncepcję i plastyczny wystrój wnętrza; planujemy wykonanie map, portretów, plakatów, uczycie strojów z epoki oraz skonstruowanie zapadni i skrzynek. Ważne będzie również stworzenie merytorycznej bazy- zagadek, zadań i łamigłówek. Nowa przestrzeń stanowić będzie bazę do zmiany dla innego tematycznie escape room’u.

Aby pomóc Zespołowi Szkół Katolickich w Śremie, należy oddać swój głos na stronie:

https://www.enea.pl/pl/akademiatalentow/szkola-glosowanie?id=478075783

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.