Kolejorz zwycięski na koniec roku!

W niedzielę 17 grudnia Lech Poznań na obiekcie przy ul. Bułgarskiej zagrał swój ostatni mecz w 2017 roku. Jego rywalem była Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Poznaniacy pokonali przyjezdnych 3:1, a na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Christian Gytkjaer. Na stadionie zasiadło tylko 8102 kibiców, co jest aktualnie najgorszą frekwencją w Poznaniu w trwającym sezonie.

Na ławkę trenerską powrócił Nenad Bjelica, który ostatnie dwa spotkania swojej drużyny musiał oglądać z trybun. W wyjściowym składzie Kolejorza znalazło się miejsce m.in. dla Mihaila Raduta, Mario Situma oraz Macieja Gajosa. Z kolei na ławce rezerwowych usiadł Abdul Aziz Tetteh, który w drugiej połowie zmienił kontuzjowanego Łukasza Trałkę. Do kadry meczowej nie został powołany Radosław Majewski, a także Deniss Rakels. Warto dodać, że w drugiej części spotkania szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymał Kamil Jóźwiak.

Lechici od początku meczu mieli przewagę, dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale tak jak podczas pojedynku w Lubinie brakowało skuteczności. Strzelecką niemoc przełamał w 36 minucie Christian Gytkjaer, wykorzystując dośrodkowanie Kostevycha. Po dwóch minutach Duńczyk znów trafił do siatki i podwyższył wynik na 2:0. W tej sytuacji asystę zaliczył Darko Jevtić. Po przerwie zawodnicy z Niecieczy nie mając nic do stracenia coraz śmielej atakowali, a to stwarzało Lechowi świetne okazje do kontrataków. W 75 minucie to jednak przyjezdni zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był Putivtsev. Kibice szykowali się wtedy na nerwową końcówkę i walkę do ostatnich sekund o zdobycie cennych trzech punktów. Spokojny koniec meczu zapewnił po raz kolejny Gytkjaer, trafiając do bramki rywali po indywidualnej akcji w polu karnym. Ten gol zdecydowanie rozstrzygnął losy rywalizacji.

Trzy punkty zgodnie z planem zostały w Poznaniu, a Kolejorz przerwę zimową spędzi na podium. Kolejny mecz Lechici rozegrają w Gdyni 11 lutego.  Zawodnicy mają niespełna dwa miesiące na odpoczynek, wyrobienie odpowiedniej formy i właściwe przygotowanie się do batalii o Mistrzostwo Polski. Z kolei dla zarządu jest to czas na dokonanie odpowiednich ruchów transferowych, które pomogą w realizacji celu jakim jest powrót mistrzowskiego tytułu do Poznania już w maju przyszłego roku!

LECH POZNAŃ – TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA 3:1 (2:0)

Bramki: Gytkjaer (36), Gytkjaer (38), Gytkjaer (80) – Putiwcew (74)

Lech Poznań: Matus Putnocky – Robert Gumny, Rafał Janicki, Emir Dilaver, Volodymyr Kostevych – Łukasz Trałka (55. Abdul Aziz Tetteh), Maciej Gajos, Mihai Radut – Darko Jevtić, Christian Gytkjaer (88. Nicki Bille), Mario Situm (77. Kamil Jóźwiak)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Jan Mucha – Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Akos Kecskes (89.Szczepan Kogut), Vitalijs Maksimenko – Łukasz Piątek, Dejan Janjatović (81. Martin Miković) – Bartosz Śpiączka, Samuel Stefanik, Roman Gergel (65. David Guba) – Gabriel Iancu.