Jak dobierać biżuterię do ubioru i sylwetki

Biżuteria zdobi i podkreśla piękno kobiety – o tym wiedzą wszyscy. Nie dla wszystkich jest jednak jasne, że aby tak się działo, elementy biżuterii należy dobierać starannie i z zachowaniem pewnych zasad. Najważniejszą z tych zasad jest oczywiście umiar: kobieta obwieszona świecidełkami nie wzbudza zachwytu, a jedynie naraża się na krytykę z powodu braku dobrego gustu. Biżuteria nie może dominować ani przytłaczać: ma być delikatnym, eleganckim dodatkiem, niczym więcej.

Im mniej, tym lepiej

Biżuteria ma to do siebie, że piękne są jej poszczególne elementy. Gdy występują zbiorowo, rywalizują ze sobą i tracą wartość estetyczną. „Mniej” znaczy w wypadku biżuterii „więcej”. Dobrze jest zatem postawić na jeden element, pamiętając przy tym, że na ogół kobieta ma już jakąś biżuterię na palcach (obrączkę lub pierścionek). Mogą to być kolczyki albo naszyjnik, ale nie jedno i drugie.
Wiele zależy też od aktualnego ubioru. Biżuteria powinna być dla niego przeciwwagą: jeśli kobieta ubrana jest „na bogato”, a więc w sposób zwracający uwagę, biżuterii powinna nosić jak najmniej. I odwrotnie: gdy strój jest prosty, skromny, można wzbogacić swój wygląd jakimś widocznym elementem dodatkowym. Byle bez przesady, rzecz jasna.

Biżuteria a sylwetka

Nie należy łączyć ze sobą srebra i złota. Generalna zasada: w dzień srebro, wieczorem i przy szczególnych okazjach najszlachetniejszy z kruszców. Dotyczy to także pierścionków i obrączek: albo srebrne, albo złote. Kształt dłoni też powinien mieć wpływ na wybór: jeśli palce są smukłe, długie, pasują do nich bardziej okazałe pierścionki, natomiast panie o pulchnych dłoniach powinny wybierać pierścionki małe, delikatne, wysmuklające. Duży wybór pięknych, a niedrogich pierścionków znaleźć można na stronie https://arande.pl/store.

Inaczej jest z doborem biżuterii do sylwetki. Panie niewysokie, delikatne i smukłe, wyglądają najlepiej w biżuterii o małych rozmiarach, która nie przytłacza ich figury: subtelne łańcuszki, maleńkie kolczyki i cienkie bransoletki pasują tu najlepiej. Kobiety niskie i korpulentne mogą próbować wydłużyć optycznie sylwetkę delikatnym, ale długim naszyjnikiem. Szeroka bransoletka poprawi wygląd zbyt szczupłej ręki. Krótką szyję wydłużamy naszyjnikiem lub kolczykami, długą poszerzamy biżuterią do szyi przylegającą (krótki naszyjnik).

No i jeszcze jedno: moda i trendy nieustannie się zmieniają. Nie zawsze warto za nimi podążać, zwłaszcza wtedy, gdy to, co aktualnie jest na topie, nie współgra z naszą sylwetką, kształtem twarzy etc. Własny, indywidualny, przemyślany styl to zawsze najlepsze rozwiązanie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.