Gorączka świątecznych zakupów - policja apeluje o ostrożność

Gorączka świątecznych zakupów – policja apeluje o ostrożność

Trwa gorączka świątecznych zakupów. Jesteśmy zabiegani i myślimy o tym, aby właściwie przygotować się na ten świąteczny czas. Nie zapominajmy jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Tradycyjnie już, przed Świętami Bożego Narodzenia, Policja apeluje o szczególną ostrożność. To czas, gdy dochodzi do większej ilości włamań do domów i mieszkań oraz do kradzieży kieszonkowych.

Warto pamiętać i stosować się do tego, o czym właściwie wszyscy wiemy, ale w pośpiechu, w gorączce świątecznych zakupów, zapominamy, czyli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i o tym, że często okazja czyni złodzieja.

Tak więc nawet, gdy wychodzimy tylko do pobliskiego sklepu, sprawdźmy czy drzwi i okna są zamknięte.

Kieszonkowcy wykorzystują przedświąteczny tłok, nasz pośpiech i rozkojarzenie. Przeszkodą dla takiego złodzieja będzie schowanie pieniędzy do wewnętrznej kieszeni.

Trzeba także uważać przy bankomatach, gdzie mogą grasować złodzieje.

Parkując pojazdy przy marketach, galeriach nie zostawiajmy w nich, w widocznym miejscu, przedmiotów wartościowych. Pamiętajmy też o dokładnym zamknięciu samochodu.

Jeżeli prezenty pod choinkę kupujemy przez Internet, to trzeba to czynić z rozwagą i uważać na oszustów internetowych.

Jak co roku w okresie przedświątecznym policjanci czuwają nad bezpieczeństwem. Pełnią służbę patrolową w rejonach galerii i marketów. Pamiętajmy jednak, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych.

Zadbajmy o to, aby ten przedświąteczny czas oraz nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były spokojne i bezpieczne.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.