Wodnika Śrem po 2 latach oczekiwania na basen czekają wyższe wydatki

8

Wodnik Śrem, klub pływacki, który na stałe zapisał się w historii naszego powiatu, przez dwa lata toczył wielką walkę o rozwój swoich zawodników pomimo braku basenu w swoim macierzystym mieście. Z dużymi sukcesami, gdyż przez ten okres zebrano worek medali na wszelkiego rodzaju zawodach sportowych, a pływacy Wodnika trenowali w oddalonym o ok. 30km Gostyniu. Teraz, gdy otwarcie basenu w Śremie jest już coraz bliżej, czekają ich niespodzianki w postaci wyższych wydatków m.in. za wynajem toru.

Swoje rozgoryczenie nie kryją również rodzice dzieci, które trenują w Wodniku Śrem. “(…)My, rodzice dzieci uczęszczających do klas sportowych pływackich zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie dlaczego jako jedyni w gminie ponosiliśmy i ponosić będziemy koszty związane z dowozem na zajęcia szkolne w ramach klas pływackich.(…)” oraz “(…)Jesteśmy także zaniepokojeni informacjami o wzroście kosztów wynajmu basenu, jakie ma ponosić klub Wodnik.(…)” możemy przeczytać w liście wystosowanym do Burmistrza Śremu oraz Radnych Rady Miejskiej.

Treść listu przedstawicieli rodziców klas: IV F, V E, VI E oraz VII C Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie do Burmistrza oraz Radnych Rady Miejskiej w Śremie!

Wodnika Śrem po 2 latach oczekiwania na basen czekają wyższe wydatki
Wodnika Śrem po 2 latach oczekiwania na basen czekają wyższe wydatki

8 KOMENTARZE

  1. Urny nie mają tu nic do rzeczy. Inna władza lokalna (oby tylko nie PiSiory) w tym obszarze zrobi Ci dobrze ale będzie skubać w dwóch innych. Zwiększenie opłat to na dłuższą metę strzał we własne kolano. Warto może rozważyć znalezienie sponsora i na stałe gościć w Gostyniu. Wstyd dla naszych władz pozostanie…

  2. znaleźc sponsora…to trudne w naszym miescie, gdzie firm tyle co kot naplakal; najwiekszym płatnikiem jest tu chyba JW 🙂 no i to nie jest piłka nożna. co ciekawe my wybierajac gostyń czy inny basen w innym powiecie stracimy dotacje miasta iale oni wynajeli do nauki plywanie firme z poznania-sremskim ratownikom tez nie chcieli dac zarobic.‍♂️

  3. Nie bądźcie tak wrogo nastawieni. Remontują, to co się dziwić że chcą jak najszybciej odzyskać pieniądze i stracony czas? Pozostaje się cieszyć, że basen w Śremie będzie otwarty, i zawsze można za 10-15zl/h się zrelaksować.

  4. z klientow indywidualnych to chyba zaden basen w polsce sei nie utrzymuje; taki obiekt zawsze jest zadłuzony i trzeba do niego dokładac. nie zapominajmy jednak, ze to z naszych podatkow jest finansowany wiec powinno byc miejsce dla wszystkich. chcemy miec olimpijczykow w sporcie? wiec do cholery wspierajmy ich juz od najmlodszych lat i dbajmy o to, by mieli gdzie trenowac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.