Projekt 5 zmysłów: wyjątkowe warsztaty ponownie zagościły w Śremie

0

14 i 15 października 2017 w Śremskim Stowarzyszeniu Rodzin Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół − “Jasny Horyzont” odbyły się wyjątkowe warsztaty malarskie. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach Projektu 5 zmysłów, który już po raz trzeci zagościł w siedzibie stowarzyszenia!

5 zmysłów. Imaginarium zamyka trzyletni cykl projektu poświęconego przemyśleniom na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej. Poprzednie dwie edycje poświęcone były Dystansowi wytwarzanemu przez środowisko i wykluczeniu z wielu sfer życia (5 zmysłów. Dystans 2015), a następnie podjęty został temat Tabu dotyczący świadomości na temat nieustającej obecności społecznych barier (5 zmysłów. Tabu 2016).

5 zmysłów. Imaginarium to siódma edycja warsztatów artystycznych dedykowanych osobom z niepełnosprawnością oraz ich opiekunom. Co roku w ponad 30 ośrodkach na terenie całej Wielkopolski odbywa się około 1000 godzin warsztatów. Zajęcia skupiają się wokół różnorodnej tematyki, prowadzą je artyści i animatorzy znani w Wielkopolsce i całym kraju. W tym roku warsztaty w ramach idiomu Imaginarium dotyczą piosenki. Do ich przygotowania zaproszeni zostali wokaliści, pieśniarze, tekściarze, instrumentaliści i poeci.

W Śremie warsztaty malarskie poprowadził Młody Uniwersytet Artystyczny. Jest to inicjatywa, powstała przy Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, która specjalizuje się w przygotowywaniu i przeprowadzaniu warsztatów twórczych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Choć, jak nazwa wskazuje, to inicjatywa młoda, działająca od roku, ma już za sobą spore doświadczenie, np. w ramach Festiwalu Malta, Wolno dzieciom, warsztaty na Placu Wolności “Było, jest będzie”, Poznań Design Days „Nowe Oczekiwania”.

30 listopada 2017 zapraszamy do Centrum Kultury Zamek w Poznaniu na wydarzenie finałowe, którego składowymi będą efekty pracy warsztatowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.