Projekt 5 zmysłów: wyjątkowe warsztaty ponownie zagościły w Śremie

Projekt 5 zmysłów: wyjątkowe warsztaty ponownie zagościły w Śremie

14 i 15 października 2017 w Śremskim Stowarzyszeniu Rodzin Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół − “Jasny Horyzont” odbyły się wyjątkowe warsztaty malarskie. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach Projektu 5 zmysłów, który już po raz trzeci zagościł w siedzibie stowarzyszenia!

5 zmysłów. Imaginarium zamyka trzyletni cykl projektu poświęconego przemyśleniom na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej. Poprzednie dwie edycje poświęcone były Dystansowi wytwarzanemu przez środowisko i wykluczeniu z wielu sfer życia (5 zmysłów. Dystans 2015), a następnie podjęty został temat Tabu dotyczący świadomości na temat nieustającej obecności społecznych barier (5 zmysłów. Tabu 2016).

5 zmysłów. Imaginarium to siódma edycja warsztatów artystycznych dedykowanych osobom z niepełnosprawnością oraz ich opiekunom. Co roku w ponad 30 ośrodkach na terenie całej Wielkopolski odbywa się około 1000 godzin warsztatów. Zajęcia skupiają się wokół różnorodnej tematyki, prowadzą je artyści i animatorzy znani w Wielkopolsce i całym kraju. W tym roku warsztaty w ramach idiomu Imaginarium dotyczą piosenki. Do ich przygotowania zaproszeni zostali wokaliści, pieśniarze, tekściarze, instrumentaliści i poeci.

W Śremie warsztaty malarskie poprowadził Młody Uniwersytet Artystyczny. Jest to inicjatywa, powstała przy Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, która specjalizuje się w przygotowywaniu i przeprowadzaniu warsztatów twórczych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Choć, jak nazwa wskazuje, to inicjatywa młoda, działająca od roku, ma już za sobą spore doświadczenie, np. w ramach Festiwalu Malta, Wolno dzieciom, warsztaty na Placu Wolności “Było, jest będzie”, Poznań Design Days „Nowe Oczekiwania”.

30 listopada 2017 zapraszamy do Centrum Kultury Zamek w Poznaniu na wydarzenie finałowe, którego składowymi będą efekty pracy warsztatowej.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.