Lampy do pokoju dziecięcego. Co warto zakupić?

Urządzenie atrakcyjnie prezentującego się pokoju dziecięcego może być nie lada wyzwaniem. W sklepach znajdziemy wiele różnych mebli, dodatków, a także artykułów oświetleniowych, które sprawdzą się do pokoju chłopca lub dziewczynki.

Urządzenie atrakcyjnie prezentującego się pokoju dziecięcego może być nie lada wyzwaniem. W sklepach znajdziemy wiele różnych mebli, dodatków, a także artykułów oświetleniowych, które sprawdzą się do pokoju chłopca lub dziewczynki. Skupmy się właśnie na lampach. Na co warto się zdecydować?

W pokoju dziecięcym przyda się nie tylko lampa sufitowa. Warto także dokupić inne lampy, które zamiast ogólnego oświetlenia w pomieszczeniu pozwolą na uzyskanie bardziej klimatycznego, przytulnego efektu, idealnego przed snem.

Lampa sufitowa do pokoju dziecięcego

Najczęściej główną lampą w pokoju dziecięcym jest lampa sufitowa. Możemy wybrać dekoracyjne lampy wiszące dla dzieci, które mają klosze wykończone materiałem drukowanym w dziecięce wzroki, na przykład gwiazdki, kropeczki, zwierzątka. Możemy też wybrać lampy przypominające zabawki, na przykład balonik, samolot.

Gdy poszukujemy uniwersalnego modelu, który będzie mógł posłużyć na lata, warto zdecydować się na lampę w kolorze bieli z abażurem z tkaniny lub papieru albo w stylu industrialnym – z metalowym kloszem.

Lampy do pokoju dziecięcego. Co warto zakupić?
Lampy do pokoju dziecięcego. Co warto zakupić?

Lampy dodatkowe do pokoju dziecięcego

Oprócz lampy sufitowej warto zdecydować się na lampy dodatkowe – będą mogły wprowadzić do wnętrza przytulne oświetlenie, które sprawdzi się wieczorem i przygotuje malucha do snu. Również będzie bardzo pomocne w nocy, aby nie zapalać rażącego światła górnego.

Jako lampy dodatkowe możemy wybrać te podłogowe albo stołowe. Przykładowo, mogą być to lampy podłogowe drewniane z abażurem, które ostatnio są bardzo mocne, możemy też wybrać lampki w kształcie zwierzątek oraz bohaterów ulubionych dziecięcych bajek.

Jeżeli dziecko zaczyna korzystać z biurka, warto także zatroszczyć się o odpowiednią lampkę biurkową. Powinna mieć regulowany klosz, aby można było skierować światło w odpowiednią stronę.

Jakie żarówki wybrać do lamp w pokoju dziecięcym?

W sprzedaży możemy znaleźć wiele różnych rodzajów żarówek. Aktualnie największym powodzeniem cieszą się żarówki ledowe, które są energooszczędne, bardzo żywotne i do tego nie nagrzewają się do wysokich temperatur. Właśnie dlatego są one rekomendowane do pokoju dziecięcego, ponieważ nie powodują ryzyka oparzeń – to szczególnie ważne w przypadku lampek biurkowych czy stołowych, do których dziecko ma dostęp.

Lampy do pokoju dziecięcego. Co warto zakupić?

Do lampy głównej i biurkowej możemy wybrać żarówki w barwie światła chłodnej albo neutralnej, nastrajają one pozytywnie, aktywizują, zachęcają do pracy i zabawy. Do tych lamp, które włączamy przed snem, warto wybrać żarówki w ciepłej barwie – w ten sposób będą mogły wprowadzić malucha w stan relaksu i przygotować do pójścia spać.

Więcej inspiracji oraz propozycji lamp do pokoju dziecięcego znajdziecie na Dom.pl: http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/35-lampy-dla-dzieci

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.