Książki: Piotr Bojarski “Biegacz” / Agata Przybyłek, Natalia Sońska “Przyjaciółki” [KONKURS]

Piotr Bojarski "Biegacz" / Agata Przybyłek, Natalia Sońska "Przyjaciółki" (foto. Szymon Mądry)

Za oknem coraz to wcześniej robi się ciemno… Wieczór nadchodzi szybciej, a wtedy do rąk możemy zabrać książkę. Dziś chcielibyśmy zaproponować WAM dwie pozycje, bardzo skrajne od siebie 🙂

Piotr Bojarski to autor powieści kryminalnych i thrillerów, który w intrygujący sposób łączy w nich przeszłość z teraźniejszością, a nawet z przyszłością. W historii czuje się jak ryba w wodzie, a na co dzień jest dziennikarzem Gazety Wyborczej. Dzisiaj przedstawiamy jego kryminał pod tytułem “Biegacz”.

Bogdan Popiołek jest zwykłym czterdziestoczteroletnim nauczycielem historii, który w imię walki z nadwagą zaczyna biegać. W czasie oglądania wiadomości bohater rozpoznaje na materiale filmowym mężczyznę, którego spotkał podczas treningu. Okazuje się, że został on zamordowany.

Popiołek zdaje sobie sprawę, że jest prawdopodobnie ostatnim człowiekiem, który widział go żywego. Może również mieć wskazówki, które pomogą w ujęciu mordercy. Ku zdumieniu Popiołka jego informacje zostają całkowicie zignorowane przez policję i uznane za bezwartościowe. Sprawa śmierci mężczyzny nie daje mu spokoju. Coraz bardziej zaintrygowany sprawą nauczyciel postanawia sam dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło tego feralnego dnia w poznańskim lasku.  Nie ma pojęcia, że w ten sposób ściąga na siebie uwagę nieodpowiednich ludzi…

Polityczne brudy i przekręty, ekologiczna afera i mroczne tajemnice z przeszłości. Biegacz to trzymający w napięciu kryminał, którego akcja wraz z postępami tytułowego biegacza z każdą stroną nabiera tempa.

Czy dotrzymasz mu kroku ?

 

Agata Przybyłek: blogerka i recenzentka, która przygodę z literaturą zaczęła od opowiadań (kilka zostało nagrodzonych), potem pisała wiersze, a następnie powieści. Z jednej strony interesują ja codzienność w krzywym zwierciadle, a z drugiej strony także pisanie o mrocznej stronie natury człowieka. I oczywiście wzruszające historie miłosne.

Natalia Sońska, pełna życia i przepełniona pozytywną energią. Pisanie dla niej jest pasją i przyjemnością. Tworzy przepiękne opowieści nie tylko o miłości, lecz także o emocjach – nie zawsze tych łatwych. Stara się w nich przekazać, że życie potrafi zaskakiwać i w dużej mierze od człowieka zależy, jak potoczą się jego losy. Życie postrzega jako pasmo zlotów i upadków, jednak jako realistka trzeźwo patrzy na rzeczywistość. Tak jak bohaterki jej książek wie, że czasami musimy wykazać się cierpliwością i dobrą wolą, by osiągnąć szczęście i znaleźć swoje miejsce w życiu.

Autorki proponują nam wzruszająca książka o pragnieniu szczęścia i o przyjaźnie, która przetrwa każdy sztorm i każdą burze… Przedstawiamy “Przyjaciółki”.

Dwa stojące na granicy rozpadu związki i dwie różne historie. Podczas gdy jedni muszą walczyć o miłość, inni niszczą ją na własne życzenie…

Dzięki służbowemu wyjazdowi Miłka wreszcie może odetchnąć od zwykłej, szarej codzienności. I od związku, w którym jest szczęśliwa… przynajmniej tak jej się wydaje. Kiedy spotyka na swojej drodze innego mężczyznę, zaczyna wątpić, czy to, co miała do tej pory, rzeczywiście było spełnieniem jej marzeń.

Czy będzie mogła liczyć na wsparcie i dobrą radę przyjaciółki ? W życiu Ani również nie układa się najlepiej. Z powodu dramatycznych wydarzeń z udziałem jej męża, oboje oddalają się od siebie, a Ania nie ma już sił, by walczyć o rodzinę. Bez ukochanego nie potrafi jednak cieszyć się każdym dniem.

 

Chcesz poznać zwykłego 44-letniego nauczyciela historii zaczynającego biegać ? A może co wydarzy się w przyjaźni Ani i Miłki od czasu studiów ?

 

KONKURS !!!

Mamy dla WAS owe książki 🙂

Wystarczy napisać NAM tytuł książki 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do piątku, 24 listopada br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku, google+ lub twitterze – jesteśmy prawie wszędzie 🙂 a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Wygrały następujące osoby:

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl/
Agata Przybyłek, Natalia SońskaPrzyjaciółki“: http://czwartastrona.pl/ksiazki/przyjaciolki-przybylek-sonska/

Piotr BojarskiBiegacz“: http://czwartastrona.pl/ksiazki/biegacz/

 

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_naszsrem_pl

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

19 odpowiedzi

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: