Gimnazjaliści na wykładzie Marcin Luter – ojciec reformacji

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

20 listopada uczniowie klas gimnazjalnych z innowacją językową (2a i 3a) ze Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli udział w wykładzie  w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza “Marcin Luter – ojciec reformacji”.

Podczas wykładu poznawali fakty i ciekawostki z życia Marcina Lutra i starali się wspólnie znaleźć odpowiedź na pytania: Co łączy niemieckiego mnicha z Krzysztofem Kolumbem? Jak doszło do rozłamu w Kościele? Co kryje się pod pojęciem “reformacja”, której 500-lecie obchodzi się w tym roku w wielu miejscach na świecie? Po wykładzie był czas na pytania, a na koniec- quiz, do którego zgłosili się Kacper i Michał z 2a.

Udział w wykładzie nie tylko pozwolił poszerzyć wiedzę z historii na temat reformacji, ale też poznać, jaką rolę odegrał Marcin Luter jako tłumacz.

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera