Wszystkich Świętych 1 listopada – Komunikacja w Śremie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Już w najbliższą środę Wszystkich Świętych. Jak będzie wyglądała komunikacja w tym dniu w Śremie? Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski apeluje: Ze względu na wzmożony ruch samochodów osób spoza Śremu zwracam się z uprzejmą prośbą do mieszkańców miasta o korzystanie z usług bezpłatnej komunikacji miejskiej.

1 listopada Wszystkich Świętych – komunikacja w Śremie

1 listopada 2017 r. (Wszystkich Świętych) komunikacja miejska będzie funkcjonowała jak w niedzielę i święta. Ponadto w celu ułatwienia dojazdu do Cmentarza Komunalnego 1 listopada br. uruchomione będą 3 dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej (oznaczone “CMENTARZ”)

Cmentarz Komunalny przy ul. Malczewskiego

Parkowanie pojazdów na parkingu żużlowym oraz w miejscach nie objętych zakazami zatrzymywania się.

Z uwagi na duże zapotrzebowanie, otwarty będzie ruch obustronny drogą gruntową w kierunku II bramy Cmentarza i dalej w kierunku Psarskiego, ale dla zapewnienia przejezdności po obu stronach drogi będą ustawione zakazy zatrzymywania się oraz ograniczenie prędkości.

Na drogach dojazdowych do Cmentarza – na ulicy Grottgera i ulicy Malczewskiego będą obowiązywały obustronnie zakazy zatrzymywania się.

Cmentarz parafialny przy ul. Sikorskiego

Wjazd w ulicę Cmentarną będzie zamknięty. Na ulicach Marciniaka, Żwirowej i Fabrycznej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu od strony ulicy Sikorskiego w stronę torów kolejowych. Należy zwrócić uwagę na zakazy zatrzymywania się ustawione na ul. Krętej po stronie Cmentarza.

Cmentarz parafialny przy ul. Farnej

W rejonie Cmentarza Parafialnego przy ul. Farnej nie planuje się wprowadzania żadnych zmian w organizacji ruchu.”

KOMUNIKACJA MIEJSKA W ŚREMIE

1 listopada 2017 r. (Wszystkich Świętych) komunikacja miejska będzie funkcjonowała jak w niedzielę i święta. Ponadto w celu ułatwienia dojazdu do Cmentarza Komunalnego 1 listopada br. uruchomione będą 3 dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej (oznaczone “CMENTARZ”):

  • odjazdy na Cmentarz Komunalny w cyklu wahadłowym w godzinach od ok. 930 do 1330
  • powroty z Cmentarza Komunalnego w cyklu wahadłowym w godzinach od ok. 1000 do 1600 (z przerwą w czasie trwania mszy świętej)

Czas trwania cyklu: ok. 30 min.

Trasa ww. kursów przebiegać będzie w następujący sposób:

Piłsudskiego → Mickiewicza I → Mickiewicza II → Mickiewicza III → Chłapowskiego I → Kilińskiego III → Aleja Solidarności → Grottgera → Cmentarz Helenki.

Trasa przejazdu została zmieniona z uwagi na planowany w tym okresie remont ulicy Staszica.

Apelujemy do wszystkich o szczególną wyrozumiałość nie tylko podczas Wszystkich Świętych, ale również podczas przygotowywania się do tego święta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.