Wszystkich Świętych 1 listopada – Komunikacja w Śremie

Już w najbliższą środę Wszystkich Świętych. Jak będzie wyglądała komunikacja w tym dniu w Śremie? Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski apeluje: Ze względu na wzmożony ruch samochodów osób spoza Śremu zwracam się z uprzejmą prośbą do mieszkańców miasta o korzystanie z usług bezpłatnej komunikacji miejskiej.

1 listopada Wszystkich Świętych – komunikacja w Śremie

1 listopada 2017 r. (Wszystkich Świętych) komunikacja miejska będzie funkcjonowała jak w niedzielę i święta. Ponadto w celu ułatwienia dojazdu do Cmentarza Komunalnego 1 listopada br. uruchomione będą 3 dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej (oznaczone „CMENTARZ”)

Cmentarz Komunalny przy ul. Malczewskiego

Parkowanie pojazdów na parkingu żużlowym oraz w miejscach nie objętych zakazami zatrzymywania się.

Z uwagi na duże zapotrzebowanie, otwarty będzie ruch obustronny drogą gruntową w kierunku II bramy Cmentarza i dalej w kierunku Psarskiego, ale dla zapewnienia przejezdności po obu stronach drogi będą ustawione zakazy zatrzymywania się oraz ograniczenie prędkości.

Na drogach dojazdowych do Cmentarza – na ulicy Grottgera i ulicy Malczewskiego będą obowiązywały obustronnie zakazy zatrzymywania się.

Cmentarz parafialny przy ul. Sikorskiego

Wjazd w ulicę Cmentarną będzie zamknięty. Na ulicach Marciniaka, Żwirowej i Fabrycznej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu od strony ulicy Sikorskiego w stronę torów kolejowych. Należy zwrócić uwagę na zakazy zatrzymywania się ustawione na ul. Krętej po stronie Cmentarza.

Cmentarz parafialny przy ul. Farnej

W rejonie Cmentarza Parafialnego przy ul. Farnej nie planuje się wprowadzania żadnych zmian w organizacji ruchu.”

KOMUNIKACJA MIEJSKA W ŚREMIE

1 listopada 2017 r. (Wszystkich Świętych) komunikacja miejska będzie funkcjonowała jak w niedzielę i święta. Ponadto w celu ułatwienia dojazdu do Cmentarza Komunalnego 1 listopada br. uruchomione będą 3 dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej (oznaczone „CMENTARZ”):

  • odjazdy na Cmentarz Komunalny w cyklu wahadłowym w godzinach od ok. 930 do 1330
  • powroty z Cmentarza Komunalnego w cyklu wahadłowym w godzinach od ok. 1000 do 1600 (z przerwą w czasie trwania mszy świętej)

Czas trwania cyklu: ok. 30 min.

Trasa ww. kursów przebiegać będzie w następujący sposób:

Piłsudskiego → Mickiewicza I → Mickiewicza II → Mickiewicza III → Chłapowskiego I → Kilińskiego III → Aleja Solidarności → Grottgera → Cmentarz Helenki.

Trasa przejazdu została zmieniona z uwagi na planowany w tym okresie remont ulicy Staszica.

Apelujemy do wszystkich o szczególną wyrozumiałość nie tylko podczas Wszystkich Świętych, ale również podczas przygotowywania się do tego święta.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.