Pumptrack w Parku Odlewników oficjalnie otwarty

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W miniony poniedziałek, tj. 2 października br. uroczystą przemową Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego otwarto Pumptrack w Śremie. Przecinania wstęgi nie było 🙂

Po przemowach Burmistrza oraz pomysłodawcy toru Tomasza Żaka rozpoczął się efektowny pokaz Marcina Bugajewskiego, który wyrównał wczoraj w Śremie rekord Polski skoku wzwyż na rowerze trialowym.

https://youtu.be/WH-Cit9GJFg

Po pokazie Marcina, na tor wjechali rowerzyści, którzy pokazali na czym tak naprawdę polega pumptrack. Jest to specjalny tor, na którym możemy nabierać prędkości i jeździć w kółko bez pedałowania. Wykorzystujemy do tego celu technikę pompowania, czyli odciążanie i dociążanie roweru poprzez odpowiednią pracę ciałem, tak aby możliwie lekko wjeżdżać na garby i szybko z nich zjeżdżać.

https://youtu.be/Cha5ebGY6tw

Całość została sfinansowana z funduszy Budżetu Obywatelskiego Śremu. Projekt asfaltowego rowerowego placu zabaw wygrał w Budżecie Obywatelskim zdobywając 1291 głosów (23,51%). Pomysł Tomasza Żaka pokonał Park aktywnego wypoczynku: boisko, plac zabaw, siłownia zewnętrzna w Parku Puchalskiego, który uzyskał 978 głosów (17,81%).

Szkoda, że nie wszyscy potrafią docenić takie inwestycje, jak Pumptrack. Komuś wyraźnie nie podoba się samoobsługowa stacja napraw dla rowerów. W Parku Odlewników w Śremie ktoś urwał uchwyt do pompki 🙁

https://web.facebook.com/naszsremsport/posts/1415481455239816

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.