||

Parking przy Biedronce w Śremie: był bezpłatny, a jest płatny 24h [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

Każdy mieszkaniec Śremu, jak i gość dobrze wie jak duże problemy są z miejscami parkingowymi na osiedlach. Znalezienie miejsca postojowego niekiedy graniczy z cudem.

Mówiło się wiele nt. parkingu wielopoziomowego przy ulicy Chłapowskiego, który decyzją części mieszkańców sprzeciwiających się nie zostanie zbudowany.

Może troszkę dłuższy wstęp niż zawsze, ale chciałem naświetlić problem jaki jest na osiedlach zapewne wielu miast.

Dlatego jak otrzymaliśmy informację od naszej czytelniczki ws. zmiany bezpłatnego parkingu na płatny początkowo nie wierzyliśmy, ale…

Parking, który był dostępny przy markecie Biedronka na ulicy Kilińskiego 30 w Śremie jest już całkowicie płatny i to dosłownie, ponieważ przez “7 dni w tygodniu 24h“. Klienci jednak nie muszą się bać, 60 minut postoju jest bez opłat, jednakże należy pobrać darmowy bilet z parkomatu – w innym przypadku czeka nas “opłata dodatkowa” 🙂 w wysokości 80 zł, chyba że zapłacimy w 7 dni od daty wystawienie wezwania to zostanie obniżona do 50 zł.

Na pewno będą przypadki osób robiących zakupy, które zapomną / będą zdziwieni zaistniałą sytuacją parkingową i nie pobiorą bezpłatnego biletu, wtedy może być przykra niespodzianka za szybą.

Jak wspominaliśmy na początku o problemach parkingowych, nasuwa się przy takiej sytuacji pytanie: Gdzie teraz będą parkować mieszkańcy pobliskich bloków, którzy zostawiali swoje samochody na parkingu przy Biedronce ?

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

Podobne wpisy

61 komentarzy

  1. Artur Pawlak bardzo dobra decyzja sklepu, w pełni ją popieram i rozumiem. Problem tylko w tym,że kiedy spółdzielnia chciała zapewnić miejsca to emeryci z pobliskich bloków zdecydowali za wszystkich mieszkańców

   1. To może pod Pana oknami wybudujemy piętrowy parking?! Z chęcią będę tam parkował auto i codziennie o różnych godzinach wraz z setką innych aut będę piłował z efektami akustycznymi o smrodzie już nawet nie wspomnę. Bo to akurat mamy już gratis od przewoźników,którzy organizują sobie zbiórki pasażerów.Oczywiście autobusy stoją pod oknami z włączonymi silnikami,no ale co tam u Was przecież tego nie ma a więc o co chodzi ty starym dziadkom? Dodam tylko,że tu nie mieszkają tylko starsi ludzie lecz również młode rodziny z małymi dziećmi! A wycieczki wyjeżdżają z pod naszych okien o różnych godzinach,bardzo często w godzinach nocnych! Jaki jest hałas, to nie muszę chyba nikomu tłumaczyć.Jeśli ktoś nie wierzy ,to zapraszam!Tak wiec decydujcie sobie o wielopoziomowym parkingu pod waszymi oknami a od naszych wara!

  2. Michał Taczak emeryci nie powinni mieć w ogóle prawa głosu w takich sprawach, podobnie jak płacach zabaw czy boisk. Im to już niepotrzebne wiec i innym tez… starsi ludzie nie lubią i nie widza potrzeby zmian, a szkoda bo powinni myśleć o ludziach, którzy opłacają im emerytury. 🙁

   1. Kolejny inteligent !!! Starzy ludzie???!!! Nie znasz tematu to lepiej milcz! A jak nie masz miejsca to sobie wybuduj parking pod swoim blokiem lub domem!

 1. Dobra decyzja biedronki , czasem Jadac na zakupy Nie ma gdzie zaparkowac bo wlasnie osiedlowi wlasciciele aut zajmuja tam ponad polowe miejsc… spoldzielnia mieszkaniowa powinna zapewnic im miejsca a Nie biedronka jesli to jej teren … … parking tylko dla klijentow a Nie mieszkancow ..

 2. Szczerze współczuje mieszkańcom Chlapowskiego 12 i Komorowskiego 6. Nawet gdy można było parkować przy Biedronce nie raz krążyłam po okolicach żeby gdzieś zaparkować i dopracowałam do perfekcji parkowanie tyłem… kiedy powstawały te bloki realia były inne, na parkingu przed blokiem na początku lat 90-tych stało po 5-10 aut. Może czas pomyśleć o parkingach podziemnych?

  1. W Poznaniu jest tsk samo. U nas przebudowali parking na osiedlu ale i tak czasem zdarza sie ze nie ma gdzie sie zatrzymać . Dlatego nie wyjeżdżam juz z miejsca po 17 bo jak wroce to juz miejsca miec nie bede. Natomiast parking przy sklepie jest najpierw dla klientów , a przyznam szczerze ze miałam sytuacje ze pojechałam na zakupy i nie było gdzie zaparkować . Tak sie zmieniło np przy Tesco na Piatkowie , dopóki nie powstały bloki na Batorego nie było problemu, aż tu nagle pełen parking. Pobudowali klocek na klocku a o miejscach nikt nie pomyślał . Druga sprawa, ze kiedyś faktycznie samochodów było mniej

 3. Gdy byłem nastolatkiem w tym miejscu było boisko, gdzie grywaliśmy wspaniałe mecze tzw. między blokami. Zimą podłączaliśmy się do pobliskiego hydrantu i na drugi dzień boisko zamieniało się w duże lodowisko. Bardzo tęsknię za tamtymi czasami. Aktualnie jest Biedronka. Gdy jakiś czas temu odbywała się jej modernizacja i parking ten był zamknięty, często późnym wieczorem zmęczony wracając z pracy traciłem średnio 15 minut by gdzieś zaparkować pojazd. Zazwyczaj daleko od domu. Uważam że każde mieszkanie powinno mieć gwarantowane miejsce parkingowe! Jak ktoś posiada więcej jak jeden pojazd trudno, musi się liczyć z poszukaniem miejsca dla pozostałych aut. Staram się zrozumieć druga stronę i uważam że ten system powinien działać tylko w czasie pracy marketu Biedronka. Reszta godzin powinna być bezpłatna dla mieszkańców którzy i tak od dawna borykają się z problemami parkowania. Kolejna ważna sprawa, mamy bardzo złe oświetlenia przejścia dla pieszych! Jadąc od Nochowa zamiast poszerzyć jezdnię na dwa pasy i zrobić skręt w lewo do sklepów Max , Bazan. Co mamy? Zakaz skrętu w lewo! Bo postawienie znaku wyszło tanio? Wrrrrr. Utrudnienie spore, bo aby dojechać zgodnie z przepisami musimy jechać prosto do ronda, powodując dodatkowe obciążenie ruchu które i tak jest duże, albo skręcić w Chłapowskiego i gdzieś zrobić nawrotkę! Wracając do kwestii parkowania przy markecie Biedronka, należy zauważyć że mieszkańcy zostali postawieni przed faktem dokonanym odnośnie stworzenia płatnego parkingu. Brak jakichkolwiek uzgodnień z mieszkańcami? Akcja zdaje się została wykonana po cichu!

 4. To prywatny teren i tyle , właściciele aut muszą rozwiązać to sami , to teren Biedronki . Każdy chce zarobić . Wolny rynek… Prawo właściciela . Nie stać Ciebie na auto , parking , kup rower albo jeździj komunikacją miejską .

  1. Właściciele aut nie rozwiążą tego sami. Spółdzielnia mieszkaniowa, jak i samo miasto z biegiem lat zauważało że pojawia się coraz więcej pojazdów. Np parking między Chłapowskiego 19, a Chłapowskiego 17 można by było powiększyć. Problem jest również wzdłuż ulicy Chłapowskiego w stronę tropicany, gdzie również są miejsca parkingowe, jednak problem cały czas jest.
   Dziwi mnie fakt że mieszkańcy nie zgodzili się na parking wielopoziomowy, mimo tego że widzieli problem jaki zaistniał od paru ładnych lat.

  1. Oto wiadomość dla Was wszystkich ,którzy twierdzą,że parking jest własnością najemcy marketu!
   Cytat:”Fakt własności tego terenu sprawdzamy, pytając o to prezesa śremskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Marka Mansfelda. Wszak większość terenów na osiedlu Jeziorany należy właśnie do tej instytucji. Jak się okazuje faktycznie mieliśmy rację – teren, na którym znajduje się market oraz parking ,jak wynika ze słów naszego rozmówcy jest własnością śremskiej Spółdzielni.

   – Również otrzymaliśmy informację w sprawie pojawienia się regulaminu parkowania oraz opłat za postój w tym miejscu – mówi prezes Mansfeld.

   – Będziemy tę sprawę na pewno wyjaśniać. Nikt z nami niczego nie uzgadniał w tej sprawie. Jak tylko pojawiły się sygnały o takim stanie rzeczy dotarliśmy do umowy pomiędzy nami a dzierżawcą terenu i w najbliższym czasie skierujemy pismo do firmy będącej właścicielem sklepu z prośbą o wyjaśnienia i żądaniem przywrócenia wcześniejszego stanu rzeczy, czyli likwidacją tych urządzeń – dodaje Marek Mansfelf i wyjaśnia, że według umowy parking w tym miejscu ma być swobodnie dostępny i w żaden sposób nie ogrodzony, a obecna sytuacja w opinii SM tych warunków nie spełnia.

   Świadczy o tym m.in. informacja o opłatach dla kierowców niebędących klientami sklepu. Według regulaminu do 30 minut postoju to koszt złotówki, natomiast opłata za pierwszą i następną godzinę postoju to koszt dwóch złotych.

   – Mamy nadzieje, że sprawę uda szybko się rozwiązać i nie będzie ona wyjaśniana na drodze sądowej gdzie trzeba ustalać co oznacza „swobodny dostęp” – mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, nie kryjąc swojego zdziwienia sytuacją. “

 5. W tej chwili parking świeci pustkami, co można zauważyć na zdjęciu poniżej. Teraz będzie tak wyglądał co wieczór, noc.
  Uważam że dobrym rozwiązaniem byłby płatny parking w godzinach w których czynna jest biedronka, czyli do 21, może max do 21:30.
  Byłoby to komfortowe dla mieszkańców, jak i klientów.

  1. Dokładnie. Obserwując samochody wjeżdżające na parking widziałam dość dziwny incydent. Wjechał samochodem pan, zobaczył znak “parking płatny” i podjechał do biletomatu. Nie wiem czy zaznajamiał się z ceną, czy jak, ale odjechał po chwili.
   Mieszkańcy w ogóle nie otrzymali żadnej informacji że coś takiego będzie miało miejsce, więc tylko współczuję.

 6. Wystarczyłoby na tydzień przenieść się z zakupami do innych marketów a szybko właściciel zrozumiałby, że te stojące auta to także jego klienci.

   1. …..jakoś nie bojkotuje nikt stacji benzynowych 🙂 A paliwo mamy najdroższe w europie ……a może na odwrót – cena ta sama co u niemca , z tą różnicą że tam za godzinę pracy można kupić średnio 15L a w biedastanie jedynie 3L .

 7. Płatny parking powinien być tylko w godzinach funkcjonowania marketu.Wszędzie tylko płatne parkingi w Śremie żenada. Bo to nie Poznań żeby tyle płatnych było.Nigdy się nie dorównamy do Poznania.Wszędzie robią płatne parkingi a skąd kasę brać jak w Śremie brak miejsc prac w normalnych firmach.

 8. Mamo Anna Hańczyk teraz to już pojęcia nie mam gdzie zaparkuję kiedy przyjadę… Godzina na pogaduchy to dla nas za mało… Zresztą coś innego mnie zastanawia… gdy opłacę a nie zrobię zakupów to będę mogła parkować nawet jeśli przestanę być klientem biedronki? 🙂

 9. Ludzie teren jest Biedronki nie macie gdzie parkować idźcie do spółdzielni i niech wam zrobią kurde miał być piętrowy parking to stare mohery się nie zgodziły więc o co hałas ?

 10. Ludzie, nie rozumiem tego lamentu… W Poznaniu i innych dużych miastach to praktyka stosowana od lat – przecież to parking dla klientów, a nie okolicznych mieszkańców.
  To, że pod blokiem nie ma miejsca to nie Biedronki wina. Osiedla powstawały dekady temu, od tego czasu przybyło pojazdów i tyle.

  1. TO NIE WINA BIEDRONKI ZE KTOŚ NIE MA BEZPŁATNEGO PARKINGU….. każdy musi sam zadbać o swoje potrzeby ….. parking jest własnością prywatną i dostępny bezpłatnie dla klientów robiących zakupy… propozycja dla wszystkich zbulwersowanych … udostępnijcie swoją własność mieszkania samochody dla ogółu no bo dlaczego korzystacie z tego sami …. w imię hasła co moje to moje a co wasze to również nasze? szanujmy własność innych jeżeli chcemy aby ktoś szanował naszą

 11. Parking jest duży a mimo to o każdej porze dnia jadąc na zakupy do Biedronki jest tam problem z zaparkowaniem, a powodem jest to ze nie kiedy przez cały dzień stoją tam te same samochody i zapewne są to samochody mieszkańców okolicznych bloków. Właściciel parkingu postanowił zrobić go płatnym właśnie dla tych mieszkańców, każdy klient biedronki zdąży zrobić zakupy w ciągu godziny, która jest bezpłatna dla klientów.

 12. Witam wszystkich ,bardzo mi się spodobała wypowiedz pani i pana gość Ja jestem zadowolony wreszcie jak przyjadę na zakupy to zaparkuję z luzem .

 13. NO WRESZCIE PŁATNY!!!! A STOJĄCE BUSY CAŁY TYDZIEŃ W JEDNYM MIEJSCU I AUTO GIEŁDA , TO NIE SĄ KLIENCI SKLEPU.JAK BYŁ REMONT SKLEPU W CZERWCU, TO SOBIE WSZYSCY PORADZILI I TERAZ TEŻ DADZĄ RADĘ!!!! A PRAWDZIWI KLIENCI NA PEWNO SĄ ZADOWOLENI!!! NAJMĄDRZEJSZA DECYZJA FIRMY. B R A W O

 14. Swego czasu … nie pamiętam czy to była wiosna 2016r czy jesień 2015 r … w TV Relaks ogłosili super wiadomość dla mieszkańców bloków przy ul.Okulickiego …. “zabieramy część ogrodu” Żłobka Tuptusie ” bo powstanie parking dla pracowników Żłobka i Opieki Społecznej w czasie pracy i urzędowania …. a po południu i w nocy będzie służył mieszkańcom…. niestety od jakiegoś czasu postawiono barierkę i ustawiono tablicę z napisem “teren prywatny” no i parkuje tam 2 -3 samochodów …. 🙂 🙂

 15. I prawidłowo. Nie ma nic za darmo i warto się przyzwyczajać do tego, że miejsca tego typu będą prywatyzowane, żeby przynosić zyski zamiast ciągłych strat, a ich funkcjonowanie skutecznie usprawniane, żeby uniknąć korków, zatłoczenia i stłuczek lub kłótni o zajęte miejsca. Własność prywatna rządzi się swoimi zasadami i właściciel ma pełne prawo zażądać opłat za postów. Ja od lat korzystam z http://lotniskomodlin.org/ w moim mieście i nie mam powodów do narzekania. Przynajmniej mam świadomość tego, że moje cztery kółka są w bezpiecznym miejscu.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.