Parking przy Biedronce w Śremie: był bezpłatny, a jest płatny 24h [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Każdy mieszkaniec Śremu, jak i gość dobrze wie jak duże problemy są z miejscami parkingowymi na osiedlach. Znalezienie miejsca postojowego niekiedy graniczy z cudem.

Mówiło się wiele nt. parkingu wielopoziomowego przy ulicy Chłapowskiego, który decyzją części mieszkańców sprzeciwiających się nie zostanie zbudowany.

Może troszkę dłuższy wstęp niż zawsze, ale chciałem naświetlić problem jaki jest na osiedlach zapewne wielu miast.

Dlatego jak otrzymaliśmy informację od naszej czytelniczki ws. zmiany bezpłatnego parkingu na płatny początkowo nie wierzyliśmy, ale…

Parking, który był dostępny przy markecie Biedronka na ulicy Kilińskiego 30 w Śremie jest już całkowicie płatny i to dosłownie, ponieważ przez “7 dni w tygodniu 24h“. Klienci jednak nie muszą się bać, 60 minut postoju jest bez opłat, jednakże należy pobrać darmowy bilet z parkomatu – w innym przypadku czeka nas “opłata dodatkowa” 🙂 w wysokości 80 zł, chyba że zapłacimy w 7 dni od daty wystawienie wezwania to zostanie obniżona do 50 zł.

Na pewno będą przypadki osób robiących zakupy, które zapomną / będą zdziwieni zaistniałą sytuacją parkingową i nie pobiorą bezpłatnego biletu, wtedy może być przykra niespodzianka za szybą.

Jak wspominaliśmy na początku o problemach parkingowych, nasuwa się przy takiej sytuacji pytanie: Gdzie teraz będą parkować mieszkańcy pobliskich bloków, którzy zostawiali swoje samochody na parkingu przy Biedronce ?

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

Szymon Mądry

Szymon Mądry

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera