Manicure francuski idealny na ślub

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Szczególnie zależy nam, żeby tego dnia wszystko było dopięte na ostatni guzik. Starannie wybieramy suknię ślubną, robimy wszystko, żeby nasz makijaż utrzymał się jak najdłużej bez konieczności wykonywania poprawek. Podobnie powinnyśmy zadbać o nasze ślubne paznokcie. Dobrze jest zastanowić się wcześniej nad ich stylistyką, a także nad rodzajem lakierów, które wybierzemy tego szczególnego dnia.

Na jakie paznokcie powinna postawić elegancka panna młoda?

To jak będziemy wyglądać na swoim ślubie zależy tylko i wyłącznie od nas. Każda kobieta powinna czuć się tego dnia wyjątkowo. Pomimo, że część pań decyduje się na ekstrawaganckie suknie, ogromna większość stawia tego dnia na klasykę. Biała, elegancka kreacja wymaga doboru odpowiedniego makijażu i stylizacji paznokci. Doskonałym rozwiązaniem, które sprawi, że nasze dłonie będą wyglądały perfekcyjnie jest tak zwany manicure francuski. Jest on bardzo prosty, a jednocześnie niesamowicie efektowny. Cechy charakterystyczne takiego manicure to:

  • białe końcówki,
  • użycie transparentnego lakieru,
  • jasne, naturalne kolory.

Pamiętajmy, że tradycyjny manicure francuski nie będzie pasował każdej kobiecie. Będzie prezentował się najlepiej kiedy mamy dłuższą płytkę, a nasze paznokcie mają lekko kwadratowe zakończenie. W przypadku, kiedy jesteśmy posiadaczkami bardzo krótkich, szerokich paznokci, taka ich stylizacja prawdopodobnie nie będzie udana.

W sytuacji, kiedy poważnie myślimy o wykonaniu manicure francuskiego na nasz ślub, koniecznie wypróbujmy ten rodzaj stylizacji odpowiednio wcześnie. Przekonany się wówczas, czy nasze paznokcie wyglądają tak jakbyśmy sobie życzyły, a także czy trwałość takiego manicure jest dla nas wystarczająca.

Jakie akcesoria są potrzebne do wykonania francuskiego manicure?

Jeżeli zamierzamy wykonać manicure francuski samodzielnie, musimy zaopatrzyć się w pewne produkty. Potrzebne nam będą między innymi:

  • transparentny lakier w naturalnym kolorze, na przykład beżowy lub różowy,
  • biały, kryjący lakier,
  • odżywka do paznokci,
  • preparat służący do utwardzania lakieru,
  • paski samoprzylepne, dzięki którym precyzyjnie poryjemy końcówkę paznokcia białym lakierem.

Jeżeli nie mamy doświadczenia w samodzielnym malowaniu paznokci, na tak ważną okazję jak ślub, dobrze myłoby zlecić to zadanie profesjonalnej manicurzystce. Pamiętajmy także, żeby zająć się malowaniem paznokci z pewnym wyprzedzeniem. Pozostawianie tej czynności do dnia ceremonii ślubnej nie jest dobrym pomysłem. Z kolei wykonanie manicure za wcześnie grozi jego uszkodzeniem, a w efekcie nieestetycznym wyglądem.

Jak przygotować dłonie i paznokcie do manicure?

Musimy zdawać sobie sprawę, że nawet najbardziej kształtne paznokcie nie będą prezentowały się dobrze, kiedy nie zadbamy uprzednio o pielęgnację dłoni i usunięcie skórek. Jako, że do manicure francuskiego używamy lakierów transparentnych, powinnyśmy zadbać o to, żeby paznokcie wyglądały zdrowo. Zabiegi pielęgnacyjne dłoni warto jest rozpocząć już na kilka tygodni przed planowaną uroczystością. Do usuwania skórek wybierzmy specjalne kosmetyki, które zapewnią nam bardzo naturalny efekt, bez ryzyka uszkodzenia delikatnej skóry. Pamiętajmy także o regularnym opiłowywaniu paznokci, w celu nadania im pożądanego kształtu. Przed ślubem dobrze jest zadbać o dłonie. Wykonujmy więc peelingi i pamiętajmy o odpowiednim nawilżaniu.

Francuski manicure krok po kroku

Manicure francuski rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia paznokci. Należy usunąć z nich pozostałości po innych lakierach i preparatach pielęgnacyjnych. Następnym krokiem jest odtłuszczenie płytki paznokcia, na przykład przy pomocy zmywacza lub spirytusu salicylowego. Kiedy preparat wyschnie nakładamy na płytkę cienką warstwę odżywki do paznokci, która stanie się naszą bazą.

Bardzo ważnym etapem manicure francuskiego jest precyzyjne zamalowanie końcówek paznokci przy użyciu białego, kryjącego lakieru. Duża część kobiet ma problemy z precyzyjną aplikacją tego produktu. To dla nich przeznaczone są specjalne paski samoprzylepne. Przyklejamy je na większej powierzchni płytki omijając jedynie te miejsca, które mają być białe. Następnie malujemy je białym lakierem, a kiedy zaschnie, delikatnie odrywamy paski. W ten sposób uzyskujemy idealnie równe końcówki.

Kiedy jesteśmy pewne, że biała warstwa jest w pełni sucha, aplikujemy cienką warstwę wybranego lakieru w odcieniu nude. Jeżeli uznamy, że taki efekt nas satysfakcjonuje, możemy na tym poprzestać. W przeciwnym wypadku gdy pierwsza warstwa wyschnie, aplikujemy kolejną.

Na końcu dobrze jest pomalować paznokcie produktem utwardzającym, który przedłuży trwałość lakieru.

Francuski manicure w wersji hybrydowej

Jeżeli wypróbowałyśmy tradycyjny manicure hybrydowy i nie jesteśmy w pełni zadowolone z jego trwałości nie wszystko stracone. Podobny efekt możemy uzyskać przy użyciu lakierów hybrydowych, które są w stanie utrzymać się na naszych paznokciach przez trzy tygodnie bez konieczności wykonywania poprawek.

Tekst przy współpracy z evonails.pl.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.