Kierowca, który śmiertelnie potrącił rowerzystkę został zatrzymany

Kierowca, który był uczestnikiem śmiertelnego wypadku rowerzystki i odjechał z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przez policję. Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili, że samochodem kierował 52-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora badają sprawę.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 23 października na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej, Zamenhofa oraz 1 Maja w Śremie. Potrącona przez kierowcę samochodu rowerzystka, 55-letnia mieszkanka Książa Wielkopolskiego poniosła śmierć na miejscu.

Kobieta poniosła śmierć na miejscu, a uczestniczący w zdarzeniu kierujący ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci kryminalni zajmujący się wyjaśnianiem okoliczności wypadku posiadali zabezpieczone nagrania z monitoringów, na których nie zarejestrował się sam wypadek. Wynikało z nich jedynie, że w zdarzeniu prawdopodobnie uczestniczył kierujący ciągnikiem siodłowym marki Man, którego kabina była koloru czerwonego i który na naczepie pozbawionej burt przewoził elementy rur o dużej średnicy. Jednak na żadnym z tych materiałów nie były widoczne ani nr rejestracyjne tira, ani wizerunek osoby kierującej ani też żadne inne dane, które identyfikowałyby tego uczestnika wypadku.

W tych okolicznościach funkcjonariusze szukali informacji o kierującym w wytypowanych firmach produkujących rury. W ten sposób dotarli do 52-letniego kierowcy z firmy transportowej, który mógł być uczestnikiem tragicznego zdarzenia w Śremie. Ten trop okazał się właściwy i 26 października mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

52-latek, mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, został przesłuchany i przedstawił swoją wersję zdarzeń.

Obecnie policjanci Wydziału Kryminalnego pod nadzorem prokuratora nadal badają sprawę, aby ustalić przebieg zdarzenia oraz jego okoliczności.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.