Dobry mecz Kolejorza z Białą Gwiazdą i 15-lecie istnienia grupy e-Lech ’02

Lech Poznań zremisował przy Bułgarskiej z Wisłą Kraków 1:1. Bramkę na wagę punktu zdobył w 95 minucie niezawodny Darko Jevtic. Na trybunach swoje 15-lecie świętowała grupa kibicowska e-Lech’02.

Trzeba przyznać, że pomimo podziału punktów, to Lech był zespołem przeważającym oraz bardziej dążącym do zdobycia gola. Wisła, oddając zaledwie trzy celne strzały podczas spotkania (Lech oddał 26 strzały na bramkę), przede wszystkim mądrze się broniła. Mocnym punktem wiślaków był również bramkarz Michał Buchalik, który w nieprawdopodobny sposób “dwoił się i troił”.

Kulminacyjne było ostatnie 15 minut, w których Lech praktycznie nie wypuszczał piłkarzy Wisły z ich pola karnego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry piłka w polu karnym wpadła pod nogi Jevitcia, a ten nie dał szans Buchalikowi.

Hitowe spotkanie nie zawiodło. Swoje święto na trybunach miała również grupa kibicowska e-Lech ’02, która obchodziła swoje 15-lecie istnienia. Dzięki temu, ponad 25 tysięcy ludzi na trybunach Inea Stadionu mogło zobaczyć trzy efektowne oprawy.

Lech Poznań – Wisła Kraków 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Carlitos (8), 1:1 Darko Jevtic (90+4).

Lech Poznań: Matus Putnocky – Robert Gumny (81. Nicklas Barkroth), Lasse Nielsen (71. Deniss Rakels), Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewycz – Maciej Makuszewski, Łukasz Trałka, Radosław Majewski, Maciej Gajos (81. Mihai Radut), Darko Jevtic – Christian Gytkjaer.

Wisła Kraków: Michał Buchalik – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Zoran Arsenic, Maciej Sadlok – Jesus Imaz, Victor Perez, Kamil Wojtkowski (71. Tibor Halilovic), Vullnet Basha, Rafał Boguski (67. Ze Manuel) – Carlitos (76. Denys Bałaniuk).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 26 361.