Burmistrz Śremu odniósł się do negatywnych komentarzy względem kierowcy autobusu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Przez ostatnie dni naszsrem.pl wypełnił się tematyką Komunikacji Miejskiej w Śremie. W niedzielę opublikowaliśmy list, jaki otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Anonimowy nadawca opisał sytuację, w które kierowca autobusu zablokował kilka samochodów na parkingu przy cmentarzu, a następnie nie chciał odjechać. Później otrzymaliśmy wyjaśnienie całej sytuacji firmy Totem wraz z nagraniem z monitoringu, które sprawia, że całość nie jest aż tak oczywista, jak to przedstawiał nasz czytelnik. Dzisiaj do całej sprawy odniósł się Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski.

Adam Lewandowski, burmistrz Śremu:

Po wnikliwym zapoznaniu się z przedstawioną sytuacją i licznymi komentarzami pasażerów komunikacji miejskiej, odniosę się do sprawy, która wydarzyła się na przestanku autobusowym przy ul. Malczewskiego oraz ogólnie do zarzutów podróżnych wobec komunikacji miejskiej.

W tym szczególnym czasie przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, wyjątkową polską tradycją wspominamy bliskich zmarłych, licznie odwiedzając cmentarze, gdzie oddajemy się refleksji i zadumie. W pogodni dnia codziennego, przy nieprzyjaznych warunkach pogodowych, dopełniamy tego obowiązku niekiedy zapominając, że wszyscy w tym samym czasie mamy je przecież do spełnienia takie same.

Jeśli więc wszyscy w tym okresie chcą takie same sprawy pozałatwiać, oczywistym jest więc przewidzenie, że trzeba będzie na to poświęcić więcej czasu niż w zwykły dzień. Dlatego naturalna staje się potrzeba wzmożonej cierpliwości i poszanowania potrzeb innych ludzi, poparta właściwymi postawami, przejawiającymi się w naszym zachowaniu i osobistej kulturze.

Wyjaśnienie zaistniałej sytuacji na parkingu przy przystanku na ul. Malczewskiego zamieszczone przez przewoźnika, dodatkowo opatrzone materiałem filmowym pozostawiam Państwa mądrej ocenie wierząc, że pomimo iż nikt nie jest idealny, orientujemy się doskonale w zasadach współżycia społecznego, wyciągamy wnioski i przybieramy właściwe postawy.

Na co dzień będąc uczestnikami ruchu drogowego jako piesi, rowerzyści, pasażerowie czy kierowcy doświadczamy wielu sytuacji konfliktowych, w których wyłącznie spokój, opanowanie, życzliwość czy wyrozumiałość ratuje nas przed kolizją, utratą naszego zdrowia lub nawet życia. Z satysfakcją obserwuję popularność komunikacji miejskiej, prowadzonej przez naszą gminę w systemie darmowym dla jej pasażerów. To z pewnością dobra decyzja, będąca elementem polityki poprawy mobilności miejskiej, stawiająca na bezpieczeństwo i niską emisję.

Zadanie związane z prowadzeniem komunikacji miejskiej wymaga od gminy szeregu zabiegów optymalizujących ten istotny wydatek w budżecie gminy. Od przewoźnika wymaga spełnienia licznych i wysokich standardów prowadzenia przewozów pasażerskich, a od pasażerów przestrzegania regulaminu korzystania z komunikacji miejskiej. Dopełnienie swoich obowiązków bez wyjątku przez wszystkich organizatorów tego zadania i jego uczestników będzie eliminować niepotrzebne konflikty i niemiłe zdarzenia. Ze strony gminy zapewniam o pełnym zaangażowaniu. Liczę też na Państwa!

W porozumieniu z przewoźnikiem – właścicielem firmy Totem, z początkiem nowego roku ogłoszony zostanie konkurs na najlepszego kierowcę komunikacji miejskiej. Najlepszy oznacza nie tylko najsympatyczniejszy dla pasażerów, ale także obowiązkowy w swojej odpowiedzialnej pracy. Dla najlepszego kierowcy, pracodawca zaoferował nagrodę. W duchu zdrowej rywalizacji o ten tytuł, życzę Państwu bezpiecznych i miłych podróży komunikacją miejską.

 

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.