Blisko 200 kierowców wzięło udział w dwudniowej akcji prewencyjnej Nie po oczach

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Blisko 200 kierowców wzięło udział w dwudniowej akcji prewencyjnej Nie po oczach zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Śremie. Dzięki akcji, kierowcy mogli sprawdzić w swoich samochodach ustawienie świateł, sprawdzić stan układu kierowniczego i hamulcowego.

Widoczność pojazdu na drodze w okresie jesienno – zimowym jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi o to, aby światła były nie tylko sprawne, ale i prawidłowo ustawione. Przed zimą warto też skontrolować układ kierowniczy i hamulcowy samochodu.

Wszystko to było można bezpłatnie sprawdzić podczas dwudniowej, policyjnej akcji prewencyjnej „Nie po oczach”, która odbyła się 28 i 29 października w Śremie na terenie Stacji Kontroli Pojazdów przy ulicy Sikorskiego.

W ramach akcji odbyło się nie tylko bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego, ale także przegląd gaśnic.

Kierowcy otrzymywali też od policjantów drogówki elementy odblaskowe i materiały prewencyjne. Mundurowi odpowiadali również na nurtujące kierowców pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci, które przyjeżdżały na akcję z rodzicami również otrzymywały odblaski.

W czasie trwania działań Stację Kontroli Pojazdów odwiedzili także: Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, Wiceburmistrz Śremu i jednocześnie Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto Bartosz Żeleźny i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Piotr Nowacki.

Ogółem przez dwa dni, mimo bardzo niesprzyjającej aury, w przedsięwzięciu wzięło udział 176 kierowców z całego powiatu śremskiego.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.