Akcja "Mundur na rowerze 2017- Kręcimy dla Marcina" w Śremie [ZAPROSZENIE]

W najbliższy piątek (6 października 2017r.) ok. godz. 13:00 przed Komendą Powiatową Policji w Śremie odbędzie się zmiana w sztafecie ogólnopolskiej akcji “Mundur na rowerze 2017- Kręcimy dla Marcina”.

W dniach 22 września – 14 października br. grupa “Mundur na rowerze” organizuje sztafetowy rajd rowerowy przez Polską (ponad 4.000 km) pod nazwą „Kręcimy dla Marcina”: funkcjonariusza z Rzeszowa (służącego w tamtejszym Wydziale Prewencji), który choruje na nowotwór o nazwie mięsak.

„Mundur na rowerze” jest to nieformalna-koleżeńska grupa rowerowa zrzeszająca funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei oraz żołnierzy Wojska Polskiego, z których wyodrębniliśmy żołnierzy Żandarmerii, funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, oraz ratowników medycznych. Głównym symbolem grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym symbolizujące zrzeszone w niej formacje.

Sztafeta wystartuje w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie), a koniec będzie miał miejsce w Białymstoku. Trasa prowadzi przez 83 miast, udział zapowiedziało już 170 funkcjonariuszy z całego kraju, a inicjatorzy przewidują ok. 300.

“Pałeczką”, którą funkcjonariusze będą sobie przekazywać jest bransoleta w kolorze żółtym z wplecionymi czterema linkami w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym nawiązujące do ogniw łańcucha z logo.

Całą akcję wspiera Patryk Vega, reżyser takich filmów jak: “Służby specjalne”, “Pitbull: Niebezpieczne kobiety”, czy najnowszego “Botoks”.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3nuaiDQcoDo

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.