|||

5 Sztafeta 20 Października w Śremie pobiegła dla Igora Kwasiborskiego [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

W minioną niedzielę, 22 października br. na Stadionie Miejskim w Śremie odbyła się już 5 edycja sztafety 20 Października, która upamiętnia wydarzenia z 1939 roku.

Oficjalnie uroczystości upamiętniające owe krwawe wydarzenia w historii Śremu odbyły się 2 dni wcześniej na Placu 20 Października z udziałem wielu delegacji i mieszkańców.

https://naszsrem.pl/78-rocznica-rozstrzelania-synow-ziemi-sremskiej-apelem-smolenskim-zdjecia-szymon-madry/

W kalendarz obchodów wpisała się już upamiętnienie ofiar na sportowo, poprzez charytatywny bieg sztafetowy alejkami Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.

W tym roku biegacze wspomagali Igora Kwasiborskiego u którego stwierdzono encefalopatię, opóźnienie rozwoju psychoruchowego oraz padaczkę lekooporną. Igorek wymaga stałej opieki neurologicznej, rehabilitacyjnej oraz żywieniowej. Przyjmuje leki przeciwpadaczkowe, a pomimo tego codziennie przechodzi kilka napadów, które dodatkowo spowalniają jego rozwój. Igor nie chodzi, nie siedzi, nie trzyma główki, nie bawi się zabawkami. Mimo tych trudności jest bardzo pogodnym chłopcem.

Na starcie zameldowało się rekordowa ilość 131 sztafet 4 osobowych w różnych konfiguracjach, które osiągnęły następujące wyniki:

OPEN: http://www.runnerspower.pl/getattachment/Sztafata/wyniki_open.pdf

MĘSKIE: http://www.runnerspower.pl/getattachment/Sztafata/wyniki_meskie.pdf

ŻEŃSKIE: http://www.runnerspower.pl/getattachment/Sztafata/wyniki_zenskie.pdf

MIESZANE: http://www.runnerspower.pl/getattachment/Sztafata/wyniki_mieszane.pdf

Kwotę jaką udało się zebrać tego dnia, czyli 21 025,25 zł zostanie przekazana na leczenie Igora Kwasiborskiego, które wraz z rodzicami był w ten dzień z biegaczami.

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.