Triathlonowa seria GreatMan: Śrem potrzebuje takich imprez sportowych

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w zawodach triathlonowych serii GreatMan, które 3 września br. odbyły się w Śremie. Dotychczas zawody odbywały się w Kórniku. W tym roku zdecydowano, że zamiast jednych zawodów kończących sezon w Kórniku, odbyły się aż trzy – GREATMAN Trilogy: w Kórniku, Śremie oraz Kościanie.

Galeria zdjęć z zawodów triathlonowych serii GreatMan.

Dzięki organizacji imprezy w trzech miastach, zawodnicy mogli wziąć udział zarówno w pojedynczych zawodach, jak i w całej trylogii, dla której była prowadzona klasyfikacja generalna oraz przygotowany został specjalny 3-częściowy medal. Dobrym pomysłem były również alternatywne konkurencje dla dzieci, czyli TRI KIDS (duathlon – rower i bieg dzieci do 16 lat). To sprawiło, że podczas zawodów zjawiło się mnóstwo dzieci wraz z rodzicami. Zresztą pomimo mało sprzyjającej pogody dla kibiców, tych przyszło na plażę całkiem sporo.

Ukłony również należą się organizatorom za przygotowanie imprezy, co w przypadku triathlonu nigdy nie jest łatwym zadaniem logistycznym. Pomimo kilku uwag uczestników dotyczących złego oznakowania trasy, ocena całościowa jest jak najbardziej “na plus”. Bardzo dobra organizacja, emocje, tłumy na plaży miejskiej oraz pozytywne opinie uczestników po zawodach pozwalają liczyć, że zawody z serii GreatMan ponownie pojawią się w Śremie.

 

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.