Śremskie szkoły rozpoczęły nowy rok: największe zmiany w nowej-starej Piątce

0

Wakacyjny czas niestety dobiegł końca. W Śremie, jak i w całej Polsce rozpoczęto nowy rok szkolny 2016/2017, który z pewnością dla wielu uczniów i nauczycieli będzie czasem nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy.

Zazwyczaj nowy rok szkolny rozpoczyna się 1 września. W tym roku powrót do szkoły, zgodnie z rozporządzeniem MEN, nastąpi jednak 4 września. Uczniowie mieli dodatkowe 3 dni wolnego dzięki temu, że 1 września wypadł w piątek.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie
Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie

Największe zmiany dotknęły byłe już Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, które zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 5. Przez dwa lata w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie będą funkcjonowały oddziały dotychczasowego gimnazjum, aż do jego całkowitego wygaszenia, które nastąpi z dniem 31 sierpnia 2019 r. W roku szkolnym 2017/2018 w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie będą funkcjonowały drugie i trzecie klasy gimnazjum, a w roku kolejnym już tylko trzecie klasy. Od 1 września 2019 r. będzie to wyłącznie ośmioletnia szkoła podstawowa.

Podczas wakacyjnej przerwy budowane były szkolne boiska sportowe w ramach programu Boiska Sportowe 2016-2018, zaplanowane do realizacji w tym roku budżetowym.

Największy nowy kompleks sportowy powstaje przy Gimnazjum nr 1 w Śremie/ Szkole Podstawowej nr 5. Główne elementy to boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą (70 m x 48 m) i boisko do koszykówki/siatkówki (32 m x 19 m) o nawierzchni poliuretanowej. Budowana jest również: skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz czterotorowa bieżnia prosta o długości 120 m. Boisko zostanie oświetlone.

Budowa kompleksu sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie jest na ukończeniu
Budowa kompleksu sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie jest na ukończeniu

Reforma oświaty w gminie Śrem – zmiany 1 września 2017 r.

  • sześcioletnie szkoły podstawowe stają się ośmioletnimi szkołami podstawowymi
  • zespoły szkół podstawowych i gimnazjów stają się ośmioletnimi szkołami podstawowymi
  • Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 5 w Śremie. Przez dwa lata w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie będą funkcjonowały oddziały dotychczasowego gimnazjum, aż do jego całkowitego wygaszenia, które nastąpi z dniem 31 sierpnia 2019 r. W roku szkolnym 2017/2018 w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie będą funkcjonowały drugie i trzecie klasy gimnazjum, a w roku kolejnym już tylko trzecie klasy. Od 1 września 2019 r. będzie to wyłącznie ośmioletnia szkoła podstawowa
  • wszystkie szkoły podstawowe prowadzone przez gminę Śrem docelowo staną się szkołami o pełnej strukturze organizacyjnej funkcjonującymi w jednym budynku
  • powstaną nowe obwody Szkoły Podstawowej Nr 4 w Śremie, Szkoły Podstawowej Nr 6 w Śremie i Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie. Obwody pozostałych szkół pozostają bez zmian
  • sześcioletnie szkoły podstawowe prowadzone przez inne organy staną się ośmioletnimi szkołami podstawowymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.