Śremskie szkoły rozpoczęły nowy rok: największe zmiany w nowej-starej Piątce

Wakacyjny czas niestety dobiegł końca. W Śremie, jak i w całej Polsce rozpoczęto nowy rok szkolny 2016/2017, który z pewnością dla wielu uczniów i nauczycieli będzie czasem nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy.

Zazwyczaj nowy rok szkolny rozpoczyna się 1 września. W tym roku powrót do szkoły, zgodnie z rozporządzeniem MEN, nastąpi jednak 4 września. Uczniowie mieli dodatkowe 3 dni wolnego dzięki temu, że 1 września wypadł w piątek.

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie
Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie

Największe zmiany dotknęły byłe już Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, które zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 5. Przez dwa lata w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie będą funkcjonowały oddziały dotychczasowego gimnazjum, aż do jego całkowitego wygaszenia, które nastąpi z dniem 31 sierpnia 2019 r. W roku szkolnym 2017/2018 w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie będą funkcjonowały drugie i trzecie klasy gimnazjum, a w roku kolejnym już tylko trzecie klasy. Od 1 września 2019 r. będzie to wyłącznie ośmioletnia szkoła podstawowa.

Podczas wakacyjnej przerwy budowane były szkolne boiska sportowe w ramach programu Boiska Sportowe 2016-2018, zaplanowane do realizacji w tym roku budżetowym.

Największy nowy kompleks sportowy powstaje przy Gimnazjum nr 1 w Śremie/ Szkole Podstawowej nr 5. Główne elementy to boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą (70 m x 48 m) i boisko do koszykówki/siatkówki (32 m x 19 m) o nawierzchni poliuretanowej. Budowana jest również: skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz czterotorowa bieżnia prosta o długości 120 m. Boisko zostanie oświetlone.

Budowa kompleksu sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie jest na ukończeniu
Budowa kompleksu sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 w Śremie jest na ukończeniu

Reforma oświaty w gminie Śrem – zmiany 1 września 2017 r.

  • sześcioletnie szkoły podstawowe stają się ośmioletnimi szkołami podstawowymi
  • zespoły szkół podstawowych i gimnazjów stają się ośmioletnimi szkołami podstawowymi
  • Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 5 w Śremie. Przez dwa lata w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie będą funkcjonowały oddziały dotychczasowego gimnazjum, aż do jego całkowitego wygaszenia, które nastąpi z dniem 31 sierpnia 2019 r. W roku szkolnym 2017/2018 w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie będą funkcjonowały drugie i trzecie klasy gimnazjum, a w roku kolejnym już tylko trzecie klasy. Od 1 września 2019 r. będzie to wyłącznie ośmioletnia szkoła podstawowa
  • wszystkie szkoły podstawowe prowadzone przez gminę Śrem docelowo staną się szkołami o pełnej strukturze organizacyjnej funkcjonującymi w jednym budynku
  • powstaną nowe obwody Szkoły Podstawowej Nr 4 w Śremie, Szkoły Podstawowej Nr 6 w Śremie i Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie. Obwody pozostałych szkół pozostają bez zmian
  • sześcioletnie szkoły podstawowe prowadzone przez inne organy staną się ośmioletnimi szkołami podstawowymi

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.