Paweł Kotas: zawsze chciałem zorganizować takie zawody, w jakich sam chciałbym wziąć udział

Paweł Kotas, pomysłodawca zawodów triathlonowych Great Man Trilogy
Paweł Kotas, pomysłodawca zawodów triathlonowych Great Man Trilogy
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Nieco ponad tydzień temu odbyły się w Śremie triathlonowe zawody z serii GreatMan, które przyciągnęły na start ponad pół tysiąca zawodników. Skąd pomysł na organizację triathlonu w Śremie oraz czy możemy liczyć na podobne zawody w przyszłym roku?

Porozmawialiśmy chwilę z Pawłem Kotasem, organizatorem imprezy. Jak o sobie mówi: “Triathlonista amator ,który zawsze chciał zorganizować takie zawody, w jakich sam chciałby wziąć udział.” 🙂

Skąd pomysł na organizację triathlonu w trzech miastach?

Paweł Kotas: W 2015 i 2016 roku organizowaliśmy zawody w Kórniku. Po udanej drugiej edycji Kórnickiego Triathlonu zgłosił się do mnie Urząd Miasta w Śremie abym również tam zorganizował zawody triathlonowe. Cykl to jednak więcej niż dwie imprezy, dlatego należało znaleźć 3 lokalizację. Tutaj okazało się, że Gmina Kościan zainteresowana jest imprezą sportową promującą Plażę w Kościanie- Nowym Dębcu. Udało mi się przekonać władze, że warto postawić właśnie na triathlon i tak powstał cykl GREATMAN, który charakteryzuje się poza rywalizacją sportową również akcjami charytatywnymi.

Czy organizacja zawodów w Śremie dużo różni się od organizacji w Kościanie oraz Kórniku?

Paweł Kotas: Każde zawody mają swoją specyfikę i swoje “łatwości i trudności” organizacyjne. W Kórniku zajmujemy centrum miasta w szczycie turystycznego sezonu. Śrem to znowu wahadło na drodze wojewódzkiej oraz rozłożenie biura zawodów, strefy zmian i mety na dużym obszarze. W Kościanie natomiast mamy do czynienia z crossową trasą która może w przypadku dużych opadów deszczu uniemożliwić bieganie.
Każde zawody to duże wyzwanie ale i ogromna satysfakcja z dobrze wykonanej i docenianej przez zawodników oraz kibiców pracy.

Czy w przyszłym roku również możemy spodziewać się w Śremie zawodów z cyklu Great Man?

Paweł Kotas: Liczę, że impreza, która w tym roku zadebiutowała nad jeziorem Grzymisławskim ma dobry odbiór wśród mieszkańców miasta oraz władz i będzie kontynuowana w latach kolejnych.
Szczegóły z pewnością znane będę w 4 kwartale i z pewnością będziemy informować o planowanej organizacji.

Paweł Kotas, organizator triathlonu z ostatnią zawodniczką 1/10

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.