Paweł Kotas: zawsze chciałem zorganizować takie zawody, w jakich sam chciałbym wziąć udział

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Nieco ponad tydzień temu odbyły się w Śremie triathlonowe zawody z serii GreatMan, które przyciągnęły na start ponad pół tysiąca zawodników. Skąd pomysł na organizację triathlonu w Śremie oraz czy możemy liczyć na podobne zawody w przyszłym roku?

Porozmawialiśmy chwilę z Pawłem Kotasem, organizatorem imprezy. Jak o sobie mówi: “Triathlonista amator ,który zawsze chciał zorganizować takie zawody, w jakich sam chciałby wziąć udział.” 🙂

Skąd pomysł na organizację triathlonu w trzech miastach?

Paweł Kotas: W 2015 i 2016 roku organizowaliśmy zawody w Kórniku. Po udanej drugiej edycji Kórnickiego Triathlonu zgłosił się do mnie Urząd Miasta w Śremie abym również tam zorganizował zawody triathlonowe. Cykl to jednak więcej niż dwie imprezy, dlatego należało znaleźć 3 lokalizację. Tutaj okazało się, że Gmina Kościan zainteresowana jest imprezą sportową promującą Plażę w Kościanie- Nowym Dębcu. Udało mi się przekonać władze, że warto postawić właśnie na triathlon i tak powstał cykl GREATMAN, który charakteryzuje się poza rywalizacją sportową również akcjami charytatywnymi.

Czy organizacja zawodów w Śremie dużo różni się od organizacji w Kościanie oraz Kórniku?

Paweł Kotas: Każde zawody mają swoją specyfikę i swoje “łatwości i trudności” organizacyjne. W Kórniku zajmujemy centrum miasta w szczycie turystycznego sezonu. Śrem to znowu wahadło na drodze wojewódzkiej oraz rozłożenie biura zawodów, strefy zmian i mety na dużym obszarze. W Kościanie natomiast mamy do czynienia z crossową trasą która może w przypadku dużych opadów deszczu uniemożliwić bieganie.
Każde zawody to duże wyzwanie ale i ogromna satysfakcja z dobrze wykonanej i docenianej przez zawodników oraz kibiców pracy.

Czy w przyszłym roku również możemy spodziewać się w Śremie zawodów z cyklu Great Man?

Paweł Kotas: Liczę, że impreza, która w tym roku zadebiutowała nad jeziorem Grzymisławskim ma dobry odbiór wśród mieszkańców miasta oraz władz i będzie kontynuowana w latach kolejnych.
Szczegóły z pewnością znane będę w 4 kwartale i z pewnością będziemy informować o planowanej organizacji.

Paweł Kotas, organizator triathlonu z ostatnią zawodniczką 1/10
Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera