Edunatu zaprasza na bezpłatne zajęcia pokazowe z nauki programowania dla dzieci

Nauka programowania i matematyki wcale nie musi być nudna, a szkolne “regułki” można z powodzeniem i zrozumieniem wykorzystywać w życiu codziennym. Tego uczy na swoich zajęciach firma EDUNATU, która zaprasza na bezpłatne zajęcia pokazowe 4 października 2017 do Educarium na śremskim rynku. Zapisy pod numerem telefonu 605-148-626. Szczegóły na stronie www.educarium.edu.pl

Edunatu zaprasza na bezpłatne zajęcia pokazowe z nauki programowania dla dzieci

Czy można wykorzystać grę komputerową do nauki programowania? Czy można zachęcić dzieci do nauki skomplikowanych wyrażeń programistycznych za pomocą robocika zbierającego jajka na kurzej farmie? Czy można przekuć zainteresowanie dzieciaków Minecraftem na naukę programowania i stawiania pierwszych kroków w skomplikowanym świecie kodowania i algorytmów?

Odpowiedź brzmi: TAK, TAK, TAK!

Proponowane zajęcia to nowatorski program łączący naukę programowania z grą komputerową Minecraft. Uczestnicy na zajęciach tworzą własne programy komputerowe, które pomagają im podczas rozgrywki w grę Minecraft. Dzięki stworzonym programom mogą zautomatyzować pewne czynności w Minecrafcie, co pozwala im na poświęcenie większej ilości czasu na to co lubią najbardziej w Minecrafcie, czyli na tworzenie własnych konstrukcji.

Edunatu zaprasza na bezpłatne zajęcia pokazowe z nauki programowania dla dzieci

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-14 lat. Trwają 90 minut i odbywają się raz na dwa tygodnie.

Uczyć się matematyki, wykorzystując klocki Lego? To możliwe i bardzo proste, a w dodatku dzieci chętnie przyswajają sobie matematyczne zawiłości dzieląc klockowy tort pośród gości urodzinowego przyjęcia.

Dzięki pracy ze znanymi i lubianymi klockami LEGO uczniowie szybko przyswajają umiejętności konieczne do rozwiązywania problemów matematycznych. Podczas ćwiczeń wykonywanych indywidualnie lub w grupach będą trenować liczenie, myślenie algebraiczne, mierzenie, geometrię i wyobraźnię przestrzenną. Dzięki wykorzystaniu klocków LEGO i pojęć wziętych z życia, uczniowie będą zachęceni, by swobodnie myśleć, pisać i mówić o matematyce. MoreToMath to idealne narzędzie wpierające dzieci w uczeniu się rozwiązywania problemów matematycznych.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-9 lat. Trwają 90 minut i odbywają się raz na dwa tygodnie.

Edunatu zaprasza na bezpłatne zajęcia pokazowe z nauki programowania dla dzieci

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.