Czwarta Masa Krytyczna przejechała ulicami Śremu

Czwarta Masa Krytyczna przejechała wczoraj ulicami Śremu. 35 rowerzystów przebyło na rowerach 12km by zwrócić uwagę władz i społeczeństwa na ignorowanie rowerzystów.

Czwarta Masa Krytyczna przejechała trasę: Targowisko – Staszica – Roweckiego – Komorowskiego – Chłapowskiego – Kilińskiego – Solidarności – Grottgera – Chełmońskiego – Rynek – Park Powstańców Wlkp. – Piłsudskiego – Powstańców Wlkp. – Gostyńska – Staszica – Targowisko.

W Śremie i okolicach nadal brakuje dróg rowerowych, a jakość istniejących daje wiele do życzenia. Zdarzają się jeszcze kierowcy, którzy ignorują rowerzystów – wymuszają pierwszeństwo, zajeżdżają drogę i nie zachowują odpowiedniego odstępu przy wyprzedzaniu.

 

One comment

  1. Kierowcy ignorują rowerzystów, rowerzyści pieszych rozganiając ich po chodnikach. Ignorują też znaki bądź po prostu ich nie znają bo nie chciało im się zadać trudu by zadbać o własne bezpieczeństwo i wyedukować się w kwestii prawa w ruchu drogowym. O przejeżdżaniu po przejściach dla pieszych to już nawet wspominać się nie chce. Wszędzie tylko narzekania rowerzystów, a nigdzie nie widać samokrytyki. Zanim zaczniecie wymagać od innych proponuję najpierw zwiększyć wymagania wobec samych siebie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: