Prawie trzy promile miał kierowca traktora, który spowodował groźnie wyglądający wypadek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Prawie trzy promile alkoholu we krwi miał kierowca ciągnika, który w Pełczynie doprowadził do zderzenia z Daewoo Lanos. Daewoo po zderzeniu uderzyło w drzewo oraz dachowało. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Nietrzeźwy sprawca zdarzenia, który kierował też bez uprawnień, odpowie za swój czyn przed sądem.

16 sierpnia br., około godz. 19.00, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Pełczynie.

Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym, 34-letni mieszkaniec gminy Śrem, wyjeżdżając z pola na drogę nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Daewoo Lanos, którym kierowała 39-letnia mieszkanka gminy Śrem, i doprowadził do zderzenia pojazdów. Następnie Daewoo Lanos przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, uderzył w przydrożne drzewo i dachował.

Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Natomiast okazało się, że traktorzysta nie ma w ogóle uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy, miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie-1,41 mg/l, II badanie-1,31 mg/l.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Śremska policja po raz kolejny apeluje do wszystkich kierowców, aby nie siadać za kierownicą po wypiciu alkoholu!

Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera