Ponad stu uczestników piątej edycji Jazdy Indywidualnej na czas w Bodzyniewie

​W niedzielę 20 sierpnia odbyła się piąta edycja Jazdy Indywidualnej na czas w Bodzyniewie. Na starcie pojawiło się 111 uczestników, w tym 11 kobiet. Do mety dotarło 108 zawodników. Trasa przebiegała od Bodzyniewa poprzez Międzychód, Gawrony, Pełczyn, Nochówko, Kadzewo, Mórkę, Mełpin, Kadzewo i do Bodzyniewa. Cała pętla liczyła 20,5 km.

Każdy z uczestników startował indywidualnie w odstępie 30 sekund. Warunki atmosferyczne i kolejne kilometry nowego asfaltu sprawiły, że odnotowano mnóstwo świetnych rezultatów. Magiczny czas poniżej 30 minut osiągnęło aż 14 zawodników (w poprzednich 4 edycjach łącznie takich wyników było tylko 6) – poziom był kosmiczny. Nowy rekord trasy wynosi 27 minut i 21 sekund i został osiągnięty przez Grzegorza Golonko ze średnią prędkością 44,97 km/h (poprzedni rekord 27:46 należał od 3 lat do Roberta Żmudzina).

Dotychczasowa rekordzistka trasy Anita Kostecka poprawiła się o 49 sekund, ale to nie wystarczyło do wygranej wśród kobiet. Nową rekordzistką trasy jest Anna Mądra-Bielewicz z wynikiem 34 minut i 42 sekund. Najlepszym zawodnikiem z okolic Śremu okazał się Patryk Matuszak, który trasę pokonał w 29 minut 28 sekund i ostatecznie zajął 10. miejsce w kategorii OPEN.

Na koniec imprezy najlepszych zawodników i zawodniczki w kategoriach wiekowych udekorowano medalami, trójkę najlepszych – statuetkami sfinansowanymi przez gminę Śrem. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.