Pan Wuefista (Mikołaj Lasek) dietetykiem Akademii Piłkarskiej Warty Śrem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Mikołaj Lisek (Pan Wuefista, dietetyk Warty Śrem) oraz Piotr Chicheł (v-ce prezes Warty Śrem).
Mikołaj Lisek (Pan Wuefista, dietetyk Warty Śrem) oraz Piotr Chicheł (v-ce prezes Warty Śrem).

Warta Śrem jako jeden z pierwszych klubów w Wielkopolsce podpisał długoterminową umowę z dietetykiem. Mikołaj Lasek, zapalony maratończyk i administrator strony „Pan Wuefista” (projekt, który ma zachęcać dzieci i ich rodziców do wychowania w kulturze fizycznej oraz kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych i życiowych) w formie wykładów – dyskusji przedstawi rodzicom oraz zawodnikom Akademii Piłkarskiej Młoda Warta zasady właściwej diety w codziennym życiu młodego sporowca.

Dlaczego dieta osób uprawiających sport jest taka ważna oraz na co sportowcy powinni zwracać szczególną uwagę? Podobno Michael Phelps dziennie pochłania 12 tys., a Justyna Kowalczyk – 6 tys. kalorii. Jadłospis Adama Małysza przed zakończeniem kariery był dużo skromniejszy – nie przekraczał 1500 kalorii dziennie.

Jednak nie tylko mistrzowie sportowi muszą uważać na to, co jedzą. Także osoby, które regularnie ćwiczą, powinny zwracać szczególną uwagę na swoją dietę. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie prowadzeniem współpracy klubów sportowych z profesjonalnymi dietetykami.

Pan Wuefista został dietetykiem Akademii Piłkarskiej Warty Śrem

Warta Śrem, to cztery sekcje sportowe: boks, szermierka, piłka koszykowa oraz wiodąca sekcji piłki nożnej.

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Młoda Warta
Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Młoda Warta

Sekcja piłkarska ponadto została podzielona na dwie części: seniorską, w której skład wchodzą dwa zespoły seniorów oraz Akademię Piłkarską Warty Śrem, która została stworzona na wzór profesjonalnej szkółki piłkarskiej. W kilkuletniej perspektywie pozwoli stworzyć drużyny liczące się w województwie w każdej kategorii wiekowej. Na jej podstawie ma powstać silna drużyna seniorska, której trzon tworzyć będą wychowankowie klubu.

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera