IMiGW ostrzega: Burze z gradem oraz porywisty wiatr w Śremie w nocy z 18 na 19 sierpnia

Burza
Burza
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Burze z gradem oraz porywisty wiatr w Śremie w nocy z 18 na 19 sierpnia. Burze i porywisty wiatr cały czas nawiedzają Polskę.

Połamane drzewa, podtopione piwnice, zalane ulice i w wielu miejscach brak pradu. To efekty nawałnic, jakie przechodziły w te wakacje przez Śrem.

Niestety dzisiaj Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazało kolejne ostrzeżenie (drugiego stopnia) meteorologiczne.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad. Większa intensywność zjawisk na zachodzie i północy województwa

Ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych jest drugiego stopnia:

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Na stronie Real-Tome Lightining Maps możemy na bieżąco śledzić burze na całym świecie. Można również sprawdzić w jakim kierunku idzie burza i o jakim natężeniu.

Pomimo tego, iż jest to kolejne “nudne” ostrzeżenie o nadchodzącej burzy, prosimy: nie bagatelizujcie tego typu informacji. Nawet, jeśli burza “przejdzie obok” naszej miejscowości. Polecamy tekst Matki Prezesa: Alert Pogodowy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.