Raj na ziemi? Mauritius

Raj na ziemi? Mauritius

Katalogi biur podróży prezentujące wczasy na Mauritiusie zawierają fotografie miejsc tak zachwycających, że aż wydających się nierealnymi. Mauritius, wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim na wschód od Madagaskaru, przez wielu uważany jest za raj na ziemi, coraz częściej stając się celem wakacyjnych wyjazdów.

Kiedy wybrać się na Mauritius?

Mauritius leży w strefie klimatu zwrotnikowego wilgotnego. Najwyższe temperatury (średnio około 30°C) panują w okresie od stycznia do kwietnia. W czasie polskiego lata, od lipca do września, temperatury te spadają do mniej więcej 23°C – jest ciepło, ale nie upalnie, nadal więc można korzystać z uroków plażowania i kąpieli w oceanie.

Północ czy południe?

Turyście najczęściej wybierają północną i wschodnią część wyspy, gdzie znajduje się stolica kraju, Port Louis, oraz największy kurort, Grand Baie, który z małej, rybackiej wioski przeistoczył się w turystyczne centrum Mauritiusa. Tereny te są bezwietrzne, odwiedzają je więc przede wszystkim miłośnicy odpoczynku na piaszczystych plażach i amatorzy nurkowania w turkusowoniebieskich, przejrzystych wodach oceanu. Miasta tętnią życiem całą dobę, wypełnione muzyką i zapachami lokalnych potraw.

W południowo-zachodniej części wyspy znajduje się Le Morne Brabant, półwysep, na którym panują najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych – windsurfingu czy kitesurfingu. Wybrać się można stamtąd na górę Le Morne lub do parków narodowych, znajdujących się nieco w głąb wyspy: Black River Gorges, z urokliwymi wodospadami, lub Chamarel, słynącego z piasków mieniących się w słońcu siedmioma kolorami. Miejsca noclegowe w popularnych kurortach, zarówno na północy, jak i na południu, zarezerwować można na http://dreamtours.pl/wakacje/mauritius.

Co warto zobaczyć?

Obowiązkowym punktem na liście miejsc do zobaczenia jest Park Botaniczny Pamplemousses, założony pod koniec XVIII wieku. Rosną w nim 82 gatunki palm, w tym między innymi palma cejlońska, która kwitnie raz na 40 lat, ale i drzewa cynamonowe, figowce czy baobaby. W La Vanille Nature Park spotkać, a nawet pogłaskać, można żółwie olbrzymie – i te niewielkie, niedawno wyklute, i stuletnie giganty mierzące ponad metr.

Informacje praktyczne

Przed wylotem na Mauritius warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – opieka medyczna dla turystów na wyspie jest płatna i dość kosztowna. Zaleca się również poddać się szczepieniu na febrę żółtą, wirusowe zapalenie wątroby, dur brzuszny, tężec i polio. W czasie pobytu należy zabezpieczać się przed ukąszeniem komarów, mogących przenosić malarię.

Obowiązującą walutą jest rupia, którą wymienić można w hotelowych kantorach i bankach. Czas na Mauritiusie różni się od polskiego czasu letniego o dwie godziny do przodu, od zimowego – o godzinę.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.