Protesty “Łańcuch światła” w Śremie [PODSUMOWANIE]

“Łańcuch światła” pod tym hasłem na terenie całej Polski, jak i za granicą odbywały się marsze, protesty przeciwko zmianą w sądownictwie wprowadzanych przez partię Prawo i Sprawiedliwość.

W Śremie także odbyły się tego typu akcje, a zaczęło się od utworzenia wydarzenia na jednym z portali społecznościowych przez radnego Rady Miejskiej w Śremie. Kilka godzin później pod śremskim Sądem Rejonowym zebrały się osoby które są przeciwko owym zmianom.

https://www.naszsrem.pl/lancuch-swiatla-przed-sadem-w-sremie-zdjecia-szymon-madry/

Następnego wieczoru również odbył się marsz i było można zauważyć większą frekwencję niż za pierwszym razem.

https://www.naszsrem.pl/kolejny-wieczor-protestami-lancuch-swiatla-sremie-zdjecia-szymon-madry/

Między protestami, prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, natomiast podpisze ustawę o ustroju sądów rejonowych.

Tego samego dnia także w Śremie odbył się kolejny “Łańcuch światła” tym razem w Parku Odlewnika, jednak: jedni będą mówić że przez deszczową pogodą, inni że przez znudzenie, albo przez weto Prezydenta frekwencja była znacznie niższa niż na początku. We wtorek, 25 lipca 2017r. oficjalnie zakończono “spacerowanie” w Śremie.

P.S.

Przez cały okres owych marszów pojawiało się mnóstwo bardzo negatywnych komentarzy, hejtów nt. osób uczestniczących, jak i relacjonujących owe wydarzenia (np. że zdjęcia są nie obiektywne, nie ma drugiej strony). Nie było zdjęć “drugiej strony”, czyli popierających owe zmiany w sadownictwie, ponieważ nie było żadnej manifestacji, protestu poparcia itp. Jeżeli takowy będzie, relacja na pewno pojawi się na portalu.

Podobne wpisy

5 komentarzy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.