Gramy dla Borysa: turniej charytatywny na leczenie i rehabilitację Borysa Galewskiego

3 września br. w Parku Miejskim w Śremie odbędzie się charytatywny turniej sportowy z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Borysa Galewskiego.

W Parku Miejskim odbędą się turniej piłkarskie, animacje dla dzieci, dmuchańce, pokazy taneczne oraz grill z Mateuszem Biernatem z Masterchef Junior. Atrakcją imprezy będzie również parada motocykli. Wszystkich motocyklistów zainteresowanych paradą, prosimy o kontakt z Basią Sokołowską pod numerem telefonu 661 235 516.

Gramy dla Borysa: turniej charytatywny na leczenie i rehabilitację Borysa Galewskiego

Na stronie internetowej zrzutka.pl pojawiła się możliwość wpłacania wybranej przez siebie, dowolnej kwoty na rzecz chorego Borysa.

https://www.facebook.com/naszsrem/posts/1517792351617002

Borys w wyniku komplikacji okołoporodowych cierpi na encefalopatię niedokrwienno-niedotleniową i obniżone napięcie mięśniowe. Jest dzieckiem leżącym. Cierpi na atonię żołądka. Nie umie połykać więc karmiony jest przez PEG PEJ. Jego stan zdrowia zależy od codziennej rehabilitacji. NFZ zapewnia nam 2 osobogodziny tygodniowo, tj. dwa razy po pół godziny, gdzie i tak musimy dojeżdżać 45km w jedną stronę. To zdecydowanie za mało. Aby Borys mógł ćwiczyć codziennie, korzystamy z prywatnych gabinetów rehabilitacyjnych. Nie ma dnia żeby Borys nie spotykał się z jednym ze specjalistów: rehabilitant, neurolog, osteopata, neurologopeda, pedagog, audiolog, integracja sensoryczna. Jego życie toczy się w ciągłej podróży – Poznań, Piaski, Warszawa.

Najważniejsze dla jego zdrowia są pierwsze 3 lata życia, które chcemy wykorzystać maksymalnie. Aby tak było potrzebujemy wsparcia finansowego. Do tego dochodzą koszty sprzętu rehabilitacyjnego i użytkowego dla Borysa. Aktualnie jesteśmy przed zakupem gorsetu obciążeniowo-stabilizującego, pionizatora i fotelika samochodowego. Łączny koszt tych sprzętów to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Każdy turnus rehabilitacyjny to koszt około 6 tys zł.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.