Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie śremskim działa – piraci tracą prawo jazdy

Od września ubiegłego roku na terenie Śremu działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa umożliwia anonimowo nanieść zagrożenia, które mają miejsce między innymi na terenie powiatu śremskiego. Taką informację otrzymuje również komenda policji.

20 czerwca br., po południu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Mchach, w miejscu, które zostało objęte policyjną kontrolą, bowiem wskazane jest przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako teren zagrożony przekraczaniem dopuszczalnej prędkości.

Około godz. 18.30 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Trafic. Kierujący autem, 47 -letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego, pędził z prędkością 108 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, ukarali go także mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Uprawnienia do kierowania, na 3 miesiące, stracił także 40-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, który kierując Renault Megane, w tym samym miejscu, około godz. 19.00, jechał z prędkością 104 km/h. Ten mężczyzna również został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.

Funkcjonariusze cały czas zachęcają też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania o nieprawidłowościach i naruszeniach prawa. Wszystkie sygnały od internautów są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się tutaj:

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.