Boże Ciało: uroczyste procesje przeszły ulicami Śremu

Boże Ciało, to uroczysty dzień, w którym w kościołach w całej Polsce odbywają się procesje. Tego dnia katolicy wspominają Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa oraz Ostatnią Wieczerzę.

W Śremie, jak i w całej Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii.

https://www.instagram.com/p/BVWvalShIVQ/

W Parafii pw. Michała Kozala w Śremie, po mszy o 10.00 wyruszyła procesja ul. Michałowskiego, Brzechwy, Matejki, Kantora, Boznańskiej.

W Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Śremie o godz. 10.15 odbyła się Msza św. koncelebrowana w Kościele Farnym, po której wyruszyła Procesja Eucharystyczna do 4 Ołtarzy – ulicami: Farną, Pl. 20 Października, Kościuszki, Ks. Prymasa Wyszyńskiego do Kościoła Ducha Św. Po procesji Msza w kościele Ducha Św.Ołtarze były usytuowane : I- Plac 20 Października przy ul. Szkolnej; II- przy ul Szewskiej; III –ul Kościuszki przy Latarni Dziewczynka z zapałkami : IV –przy Kościele Ducha Św.

W Parafii Najświętszego Serca Jezusa w Śremie Msza św. odbyła się na placu o godz. 10.00 i procesja Eucharystyczna: ul. Chłapowskiego w kierunku „Relaxu”, przed blokiem na ul. Roweckiego 4 do Okulickiego 10 i dalej ul. Komorowskiego i Chłapowskiego do kościoła.

W Parafii pw. Ducha Świętego w Śremie msza odbyła się o godzinie 9:00 w Parku Odlewników. Po niej wyruszyła procesja ulicami: Grunwaldzką oraz Zamenhofa w kierunku kościoła Garnizonowego pw. Św. Jana z Dukli w Śremie.

Boże Ciało: uroczyste procesje przeszły ulicami Śremu

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.