Boże Ciało: śremska policja przygotowuje się do długiego weekendu

Policjanci będą prowadzili działania pn. “Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2017”. Ich celem jest nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku ze wzmożonym ruchem pojazdów wynikającym z tzw. “długiego weekendu” oraz dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa osobom, które w tym okresie będą uczestniczyły w uroczystościach religijnych, podróżującym i wypoczywającym.

Działania będą prowadzone od 14 do 18 czerwca br. W ich trakcie policjanci będą m. in.: badali stan trzeźwości kierujących pojazdami, kontrolowali przestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości, sprawdzali stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Funkcjonariusze będą zwracali uwagę na kierujących jednośladami, zwłaszcza motocyklami, którzy poruszają się z nadmierną prędkością, bez uprawnień, niesprawnymi technicznie lub niedopuszczonymi do ruchu pojazdami.

Śremska policja również apeluje:

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności na drogach z uwagi na wzmożony ruch pojazdów w ciągu najbliższych dni. Przypominamy, że w śremskiej Komendzie Policji w każdej chwili, w razie wątpliwości, można sprawdzić stan trzeźwości.

Przypominamy także o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton /z wyłączeniem autobusów/.

Ten zakaz będzie obowiązywał w dniach:

– 14 czerwca w godz. 18.00 – 22.00

– 15 czerwca w godz. 08.00 – 22.00.

Jeżeli najbliższe dni będziemy spędzali poza miejscem zamieszkania to, przed wyjazdem pomyślmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Sprawdźmy czy wszystkie drzwi i okna zostały zamknięte. Pamiętajmy również o zakręceniu zaworów z wodą i gazem. Zabezpieczmy gotówkę i biżuterię. Poprośmy zaufaną osobę, by podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem i pozostawmy jej numer telefonu, aby w każdej chwili mogła się z nami skontaktować.
Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.