Akcja wakacje – sprawdź swój samochód zanim wyjedziesz

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Komenda Powiatowa Policji w Śremie włączyła się w „Akcję WAKACJE – Sprawdź swój samochód zanim wyjedziesz”, która odbyła się na terenie firmy Motoweiss. W ramach tej inicjatywy z darmowego przeglądu auta skorzystało 76 kierujących.

O tym, jak ważny jest przegląd pojazdu przed podróżą nikogo nie trzeba przekonywać. Jeśli planujemy wakacyjną podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z homologacjami, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.

Ci wszyscy, którzy w miniony piątek, 23 czerwca, odwiedzili siedzibę śremskiej firmy Motoweiss mogli skorzystać z darmowego przeglądu auta, bowiem właśnie tego dnia odbywała się tam czwarta edycja przedsięwzięcia pt. „Akcja WAKACJE – Sprawdź swój samochód zanim wyjedziesz”. Po raz trzeci w inicjatywę włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Śremie.

Każdy kontrolowany tego dnia pojazd miał sprawdzone hamulce, układ zawieszenia, napędowy i wydechowy, opony, światła, gaśnicę i trójkąt. Kontrolowano także zasilanie i płyny, wykonywano test akumulatora, aby sprawdzić jego stan.

Obecny na miejscu policjant drogówki za pomocą nowego elektronicznego aparatu dokonywał pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów. Funkcjonariusz rozmawiał także z kierowcami na różne tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci, które przyjeżdżały na akcję z rodzicami otrzymywały od policjanta odblaski.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.