Śremscy bokserzy sparowali m.in. z Damianem Wrzesińskim oraz Karolem Łapawą

0

Nie często zdarza się, aby była możliwość sparingu z zawodowcem oraz Mistrzem Polski w boksie. Taka okazja pojawiła się przed śremskimi bokserami, którzy pojechali do Poznania na sparingowy trening do zaprzyjaźnionego klubu Mchitar Bagdasarian – Bagdasarian Boxing Club Poznań gdzie oprócz Poznańskiej ekipy pojawili się również zawodnicy z Klub Bokserski Zaniemyśl oraz kilku zawodników z Szamotuły Boxing Team.

Podczas 10 walk sparingowych Patryk Klupś skrzyżował rękawice z zawodowcem Damianem Wrzesińskim, natomiast Andrzej Siejek miał okazję zdobyć cenne doświadczenie podczas 3 rundowej walki z Mistrzem Polski Karolem Łapawą.

Śremscy bokserzy sparowali m.in. z Damianem Wrzesińskim oraz Karolem Łapawą

https://www.facebook.com/boks.srem/posts/1204190769708246

Damian Wrzesiński jest absolwentem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Sporty walki uprawia już od czternastego roku życia. Bokserska kariera Damiana wystartowała na dobre w 2006 roku. To wtedy, pod bacznym okiem J. Bezimiennego, rozpoczął treningi w MKS “Sparta” Złotów. Po kilku miesiącach pracy zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Dostrzegli to trenerzy PKB Poznań – najlepszego bokserskiego klubu w kraju – zatrudniając dobrze rokującego Wrzesińskiego. Dobrym podsumowaniem tego etapu życia Damiana okazało się zdobycie Złotej Odznaki 80-lecia WOZB za zasługi dla boksu.

Podsumowanie sukcesów Damiana Wrzesińskiego:

  • Dwukrotny Mistrz Polski 2006, 2008
  • Wicemistrz Polski 2010, 2013
  • Brązowy medalista Mistrzostw Polski 2007, 2009, 2011, 2012
  • Srebrny medalista Międzynarodowego Turnieju Polska-Białoruś-Francja 2011
  • Brązowy medalista Turnieju im. Feliksa Stamma 2011
  • Brązowy medalista Turnieju Międzynarodowego, prestiżowego w Debreczynie (Węgry)
  • Zdobywca wielu Pucharów Polski w latach 2006-2013
  • Drużynowy Mistrz Polski w latach 2008-2013

Karol Łapawa, to reprezentant Sportów Walki Gostyń, który w 2016 roku wywalczył złoty medal na 87 Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie w kategorii do 60 kg. Dziewiętnastolatek w finale wagi lekkiej pokonał Mateusza Ptasińskiego z Magic Boxing Brzesko. Warto również dodać, że w tym samym roku, we wrześniu został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzieżowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.