Podwójnie Pierwsza Komunia Święta w świątyni Mądrości Bożej w Śremie

W ubiegłą niedzielę odbyła się Pierwsza Komunia Święta w nowo wybudowanej świątyni Mądrości Bożej w Śremie. Budowa kościoła rozpoczęła się w 2013 roku, a regularne msze święte zaczęły być odprawiane na początku 2017 roku.

Podwójnie Pierwsza Komunia Święta w świątyni Mądrości Bożej w Śremie

Miniona uroczystość Pierwszej Komunii Świętej miała rozpocząć się przed świątynią, gdzie dzieci ustawione pary i pobłogosławione przez rodziców miały wejść do kościoła. Niestety pogoda zweryfikowała plany i msza święta rozpoczęła się już w świątyni. Po nabożeństwie dzieci pierwszokomunijne otrzymały chleb – symbol św. Brata Alberta. Przypomnijmy, że rok 2017 ogłoszony został, zarówno przez Sejm, jak i Episkopat, właśnie Rokiem Brata Alberta

“Wielkość Brata Alberta wyraziła się w tym, że potrafił poruszyć innych, by nie pozostawali obojętni na los najbardziej opuszczonych, wyzwalając ludzką solidarność i dobroczynność” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz 25 grudnia w Katedrze na Wawelu podczas Mszy św., która była połączona z rozpoczęciem Roku św. Brata Alberta.

Chleb był dla św. Brata Alberta symbolem naturalnej dobroci nie znającej granic, jak dobroć Boga, który sprawia, że słońce świeci nad dobrymi i złymi (Mt 5,45).

Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu katolika. Obchodzona w Polsce bardzo uroczyście, w której podczas mszy wierni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.

Budowana przez cztery lata świątynia Mądrości Bożej mieści się w Parku Odlewników w Śremie. Archiwalne zdjęcia z budowy znajdują się na stronie internetowej Parafii rzymskokatolicka Świętego Ducha: http://www.duch-srem.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=71&strona=1

 

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.