Pierwszy mecz śremskich piłkarek w tym roku – przeciwnikiem renomowana Kotwica Kórnik [ZDJĘCIA]

Piłkarki Warty Śrem przegrały w sparingowym spotkaniu z rywalkami z Kórnika 0:16. Różnica klas i doświadczenia widoczna była w każdej minucie meczu, dlatego też i wynik nie pozostawia złudzeń: piłkarki Kotwicy Kórnik były dużo lepsze. Zanim jednak wszyscy zaczną zadawać sobie pytania: po co w ogóle nasze dziewczyny wychodziły na boisko trzeba uświadomić wszystkim z czego wynikała różnica klas na boisku.

Zawodniczki z Kórnika występują w II lidze Kobiecej w Polsce, gdzie zajmują aktualnie szóstą pozycję i ze swoim kilkuletnim doświadczeniem z powodzeniem mogą uchodzić za jedne z najlepszych w swoim regionie. Nasze dziewczyny dopiero zaczynają przygodę z piłką, a w nowym zestawieniu zagrały po raz pierwszy w roku.

Wynik miał drugorzędne znaczenie i chociaż przegrały z tak renomowanym przeciwnikiem 0:16, (do przerwy 0:10), to jednak widać było, że się nie załamują i walczą do końca.

Wierzymy z trenerem i całą drużyną, że praca i zaangażowanie jakie wkładają na treningach zacznie procentować i przynosić efekty na boisku już w meczach ligowych. Zaangażowanie w tym meczu było ogromne, a i trema przed własną publicznością, której trochę było, też robiło swoje, chociaż w drugiej połowie już było lepiej. Dodam na koniec, że słowa Pani Hani trenerki Kotwicy, były pozytywne o naszych dziewczynach, stwierdzając, że jak jeszcze trochę popracują to będzie dobrze.
Marian Michalak, kierownik drużyny żeńskiej kadry piłkarskiej Warty Śrem
WARTA Śrem wystąpiła w składzie: K.SKRZYPCZAK, Z.HYŻYK, K.MĄDRA, A.SZULC, K.ZDZIECHOWSKA, M.SKRZYPCZAK, Małg.SICZYŃSKA, Magd.SICZYŃSKA, M.BIAŁECKA, K.KAJETAŃCZYK, O.KIEZIK, E.KARBOWSKA, A.LISKOWIAK, , W.RYCHLEWSKA